Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПараМЕТРИЧНІ КОЛИВАННЯ ПЛАСТИН І ОБОЛОНОК ПРИ ВИПАДКОВОМУ ЗБУДЖЕННІ

ПараМЕТРИЧНІ КОЛИВАННЯ ПЛАСТИН І ОБОЛОНОК ПРИ ВИПАДКОВОМУ ЗБУДЖЕННІ

Назва:
ПараМЕТРИЧНІ КОЛИВАННЯ ПЛАСТИН І ОБОЛОНОК ПРИ ВИПАДКОВОМУ ЗБУДЖЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Бусетта Мебарек
УДК 539.3
ПараМЕТРИЧНІ КОЛИВАННЯ ПЛАСТИН І ОБОЛОНОК
ПРИ ВИПАДКОВОМУ ЗБУДЖЕННІ
05.23.17 - Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: -_доктор технічних наук, професор
Баженов Віктор Андрійович,
КНУБА, перший проректор, завідувач кафедри
будівельної механіки.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Сахаров Олександр Сергійович,
Національний технічний університет України “КПІ”,
професор кафедри хімічного, полімерного
та силікатного машинобудування;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Фіалко Сергій Юрійович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
старший науковий співробітник відділу
будівельної механіки тонкостінних конструкцій.
Провідна установа: - Донецький національний університет, кафедра
теорії пружності і обчислювальної математики, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д_26.056.04 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “ 4 ” червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., с.н.с. Кобієв В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження, пов'язані з аналізом параметричних резонансів у пружних системах, почали розвиватися у 20-х роках минулого століття. Серед перших розробок, у яких визначаються області динамічної стійкості стержнів при параметричному збудженні, були роботи М.М.Бєляєва, М.М.Крилова і М.М.Боголюбова. Систематичний виклад загальної теорії динамічної стійкості пружних систем приведений у монографії В.В.Болотіна. У цих дослідженнях вивчалися параметричні коливання детерміністичних систем. Далі, аналогічні питання розглядалися для стохастичних систем, поведінка яких описується за допомогою диференціальних рівнянь з коефіцієнтами, що випадково змінюються з часом. Задача формулюється як проблема стійкості тривіальних розв'язків цих рівнянь. Тут, перш за все, необхідно відмітити праці В.В. Болотина та його школи, монографії Р.Л. Стратоновича та Р.З. Хасмінського, а також роботи М.Ф. Діментберга, В.І. Кляцкина, С.Т. Ариаратнама та інші. В дисертації розглядаються питання стохастичної стійкості за сукупністю моментних функцій різних порядків. Така постановка дозволяє звести дослідження стійкості розв'язків стохастичних диференціальних рівнянь до дослідження стійкості детерміністичних диференціальних рівнянь, які описують еволюцію моментних функцій.
Реалізація методу моментних функцій істотно залежить від вигляду стохастичного параметричного навантаження. Якщо зовнішнє навантаження є дельта-корельованим випадковим процесом, то детерміністичні диференціальні рівняння відносно моментних функцій можна одержати різними способами: шляхом почленного інтегрування рівняння Фоккера-Планка-Колмогорова (ФПК), за допомогою методу варіаційних похідних або на основі прямого усереднення стохастичних рівнянь, використовуючи властивість некорельованості процесу, який задовольняє рівняння Іто, і випадкових збуджень типу білого шуму у відповідні моменти часу.
Задача ускладнюється при корельованому параметричному навантаженні. Якщо параметричне збудження є стаціонарним випадковим процесом із скінченною дисперсією і дробово-раціональною спектральною щільністю, то за рахунок розширення фазового простору питання про стійкість тривіального розв'язку вихідного стохастичного рівняння зводиться до вивчення еволюцій векторного дифузійного марковського процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПараМЕТРИЧНІ КОЛИВАННЯ ПЛАСТИН І ОБОЛОНОК ПРИ ВИПАДКОВОМУ ЗБУДЖЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок