Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНІ ЦІННОСТІ ТА ПОТРЕБИ В СУЧАСНОМУ КУЛЬТУРНОМУ КОНТИНУУМІ УКРАЇНИ

МУЗИЧНІ ЦІННОСТІ ТА ПОТРЕБИ В СУЧАСНОМУ КУЛЬТУРНОМУ КОНТИНУУМІ УКРАЇНИ

Назва:
МУЗИЧНІ ЦІННОСТІ ТА ПОТРЕБИ В СУЧАСНОМУ КУЛЬТУРНОМУ КОНТИНУУМІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ ім. М. В. ЛИСЕНКА
ЛАСТОВЕЦЬКА-СОЛАНСЬКА Зоряна Миколаївна
УДК 78.01:17.022.1:008](477Ук)
МУЗИЧНІ ЦІННОСТІ ТА ПОТРЕБИ
В СУЧАСНОМУ КУЛЬТУРНОМУ КОНТИНУУМІ
УКРАЇНИ
17.00.01 – Теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії музики Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
КИЯНОВСЬКА Любов Олександрівна
Львівська національна музична академія
імені М. В. Лисенка (м. Львів),
завідувач кафедри історії музики
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ГУМЕНЮК Тетяна Костянтинівна
Національна музична академія України
імені П. І. Чайковського (м. Київ)
проректор з навчальної роботи,
професор кафедри історії та теорії культури
кандидат мистецтвознавства
ШВЕД Михайло Богданович
головний спеціаліст
відділу аналізу і прогнозування
соціокультурного розвитку регіонів
Міністерства культури і туризму України
Захист відбудеться “21” грудня 2007 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка за адресою:
79005 м. Львів, вул. Нижанківського, 5, 2-й поверх, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка за адресою:
79005 м. Львів, вул. Нижанківського, 5.
Автореферат розіслано “ 16 листопада 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, О. Т. Катрич
кандидат мистецтвознавства,
доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми. Сучасна доба висуває ряд проблем функціонування культури в суспільстві, в тому числі пов’язаних із розповсюдженням музики. В теперішньому гіперінформативному просторі істотно змінюється сама ситуація поширення і рецепції музики, що виявляється у взаємодії двох полярних тенденцій: з одного боку, це тяжіння до глобалізації музичної інформації, а з другого – актуалізація потреби в питомому, генетично закоріненому інтонаційному континуумі. При об’єктивно сформованій глибинній музичній ментальності, наявності багатої пісенної спадщини, спостерігається реальна перевага низькопробної продукції в ЗМІ, відсутність продуманої культурної політики як на загальноукраїнському, так і на регіональному рівні.
Реалізація мистецького потенціалу особистості детермінується її ціннісними преференціями. Однак, поки що не склалось системне уявлення про становлення і розвиток музичних потреб і запитів особистості, їх трансформації на новому етапі розвитку українського суспільства. Проблемам музичних цінностей та орієнтацій досі не приділялося достатньо уваги. Тож актуальність пропонованого дисертаційного дослідження обумовлена сучасним культурним буттям. Відсутність продуманої бази вивчення музичних цінностей, смаків, інтересів і потреб у вітчизняному соціумі спричинила необхідність їх глибшого дослідження та висвітлення.
Важливість даного дослідження зумовлюється ще й відсутністю музичних програм належного рівня у ЗМІ, з яких практично зникла серйозна музика. У таких умовах особливої актуальності набуває дослідження музичних запитів, потреб та інтересів на пострадянському етапі розвитку українського суспільства, який характеризується суттєвими соціальними, економічними, ідеологічними й політичними зрушеннями, що відбулися в українському суспільстві наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. Особливо в ситуації постмодернізму, в якій суттєво змінилось сприйняття музики, коли основна увага у відомій тріаді “композитор – виконавець – слухач” змістилася в бік третьої ланки – слухача. Про переорієнтацію з композитороцентричного дослідницького спрямування в музичній науці на початку нового тисячоліття в бік реципієнта наголошується у працях ряду сучасних українських музикознавців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МУЗИЧНІ ЦІННОСТІ ТА ПОТРЕБИ В СУЧАСНОМУ КУЛЬТУРНОМУ КОНТИНУУМІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок