Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ

ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
ПЕДЬКО ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 332.2
ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Гречановська Ірина Генрихівна,
Одеська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Бистряков Ігор Костянтинович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу проблем використання і охорони земельних ресурсів
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Садченко Олена Василівна,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник відділу економічного регулювання природокористування
Провідна установа: | Сумський національний аграрний університет, кафедра економічної теорії, м. Суми.
Захист відбудеться ”15” вересня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий ”12” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________________ Моліна О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні, як основна цільова настанова на сучасному етапі розвитку держави, потребує формування відносин, які раніше не були властиві країні, але прийняті світовою спільнотою. Пріоритети структурної реформи передбачають забезпечення посилення соціальної орієнтації економіки і екологічне оздоровлення життєвого простору. Рішення на цій основі комплексу соціально-економічних завдань спрямоване на істотне підвищення рівня і якості життя населення, його соціального захисту, скорочення техногенного навантаження на навколишнє середовище, перехід до збалансованого використання та відтворення природно-ресурсних факторів життєдіяльності, активізацію функціонування сіл і малих міст, якісне оздоровлення регіонів.
Актуальність досягнення зазначених пріоритетів зберігається в дійсний час. Особливе значення це має для процесів регулювання залучення у виробництво національного багатства, які впливають не тільки на розвиток форм володіння, але й на раціональне застосовування об'єктів власності. З урахуванням специфіки формування ринкових відносин в Україні необхідно відзначити істотну складність регулювання тієї частини національного багатства, що визначається як земельні, або територіальні ресурси.
Земельна реформа в Україні в першу чергу спрямована на зміну і розвиток форм власності, удосконалення відносин між землекористувачами, а також між землекористувачами і власниками землі. При цьому необхідно забезпечити умови для ефективної економічної діяльності, що супроводжується задоволенням соціальних і екологічних потреб населення.
З огляду на особливості регулювання землекористування в ринкових відносинах слід відзначити, що провідне значення в створенні зазначених умов належить державному управлінню. Для нормального функціонування підприємців прийняття рішень повинне базуватися на їхньому рівноправному розвитку, охороні прав власників і землекористувачів, організації раціонального використання території, а також створенні ефективно діючого ринку землі, у тому числі населених пунктів.
Необхідне вдосконалення методологічних і методичних основ для більш ефективного управління володінням і користуванням територіальними ресурсами, планування і здійснення діяльності на основі стратегічних підходів з метою поліпшення соціальних умов життя та діяльності, особливо в містах, підвищення результативності господарського використання земельних ділянок, підтримки і збереження екологічних властивостей територій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок