Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК СУБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА

РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК СУБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА

Назва:
РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК СУБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Фучеджі Вєсна Дмитрівна
УДК 347.191.11
РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ
ЯК СУБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право та цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Резніченко Семен Васильович,
Одеський юридичний інститут ХНУВС,
начальник кафедри цивільного права та процесу.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Ромовська Зореслава Василівна,
Київський інститут адвокатури,
професор кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Борисова Валентина Іванівна,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри цивільного права № 1.
Провідна установа: Науково-дослідний інститут приватного права і
підприємництва, відділ цивільного права, Академії правових наук України, (м. Київ).
Захист відбудеться 28 жовтня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 25 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна суспільно-політична ситуація в Україні, кардинальні зміни, які відбуваються в духовній сфері життя соціуму та особистості, суперечливі процеси “релігійного відродження”, відносини між державою і церквою, конфліктний характер міжконфесійних відносин особливо актуалізували в суспільній свідомості одну з головних проблем, що посідає окреме місце в системі прав і свобод людини – проблему свободи совісті. Незалежна Україна визнала свободу віросповідання однією з найголовніших свобод людини, які має гарантувати та захищати держава, що прямо закріплено в Конституції України від 28 червня 1996 р., у ст.3 якої встановлено, що людина, її життя і здоров’я, честь та гідність, недоторканність і безпека визнані в Україні найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Зокрема кожен має право на свободу світогляду і віросповідання, що включає в себе свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Засобами реалізації такого права визнано церкву і релігійні організації, які відокремлені від держави (ст. 35 Конституції України). Спілки людей з колективного здійснення свободи совісті, які називаються релігійними організаціями, і досі є певною terra incognitа у вітчизняному цивільному праві.
Провідні вчені-романісти стверджують, що саме колегії релігійного характеру (жрецькі колегії Стародавнього Риму) слугували прообразами юридичних осіб взагалі. Однак за більш ніж двотисячну історію існування їх місце в правовій системі держави визначалось і визначається неоднозначно, а їх правове становище обумовлено нормами як приватного, так і церковного права. Суспільно-політичні процеси в Україні з моменту отримання незалежності докорінно змінили ставлення до релігії та до релігійних громад. Навіть державні діячі звертаються у своїх справах за благословенням церкви. Отже, ці зміни стосовно місця церкви в суспільстві потребують наукового осмислення й виваженого підходу.
З моменту прийняття Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” як засобу реалізації політики соціального партнерства між державою і релігійними громадами він виявив низку внутрішніх суперечностей, а з прийняттям нового Цивільного кодексу України стали виявлятися й зовнішні суперечності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК СУБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок