Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ НЕВИНОШУВАННЯ ПРИ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ НЕВИНОШУВАННЯ ПРИ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

Назва:
КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ НЕВИНОШУВАННЯ ПРИ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. І. ПИРОГОВА
ЗАБОЛОТНА МАРИНА ЛЕОНТІЇВНА
УДК: 618.396:612.43.018
КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ НЕВИНОШУВАННЯ ПРИ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології Академії медичних наук України, м. Київ
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Писарєва Світлана Петрівна,
завідувач відділення наукових проблем невиношування вагітності Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Франчук Анатолій Юхимович, професор кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України;
- доктор медичних наук, професор Коханєвич Євгенія Вікторівна, Заслужений лікар України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та репродуктології КМАПО ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України
Захист відбудеться 20 січня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К5.600.01 у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
Автореферат розісланий 19 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент М.І. Покидько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невиношування – серйозне ускладнення вагітності, частота якого складає 10-25% до загального числа вагітностей.
Проблема невиношування має велике соціальне значення: це вплив на рівень народжуваності, перинатальної та ранньої дитячої смертності, повноцінності потомства (А.Т. Терешин, 1998). Недоношені діти складають 50% випадків мертвонароджень, 60-70% випадків ранньої неонатальної та 65-75% випадків дитячої смертності (А.Т. Терешин, 1998).
Перинатальний аспект проблеми навиношування є провідним в соціальному відношенні через шкідливий вплив на плід при перериванні вагітності, особливо в ранні терміни, що спричиняє збільшення частоти затримки внутрішньоутробного розвитку плода, різних вад розвитку, нервово-психічних порушень та гіпоксичного стану.
Вивченню питань етіології та патогенезу, удосконаленню методів профілактики та лікування невиношування вагітності приділяється велика увага
(Т.Д. Травянко, Я.П. Сольский, 1989, A. Frantz, 1988), і все ж таки частота цієї патології залишається високою.
В період вагітності виникає принципово нова функціональна система мати-плацента-плід зі своїми оптимальними параметрами, складними взаємопов’язаними та взаємообумовленими характеристиками.
Пролактин – представник родини поліпептидних гормонів, є унікальним за кількістю описаних біологічних ефектів, яких відомо більше сотні, та широтою спектру чутливих до нього клітин та функцій організму.
У вагітної жінки вміст пролактину починає збільшуватися у першому триместрі вагітності і продовжує прогресивно підвищуватися до кінця вагітності, досягаючи рівня, що в десятки разів перевищує такий у невагітних жінок; підвищення секреції пролактину, імовірно, індуковано естрогенами і є відображенням гіпертрофії і гіперплазії лактотрофів гіпофіза (N. Suganuma et al., 1986).
Все вищенаведене обумовлює доцільність вивчення ролі пролактину при невиношуванні вагітності як фактора, котрий контролює ендокринно-метаболічний гомеостаз вагітної, знаходячись у безпосередньому зв’язку з нейроендокринними чинниками, які відповідають за функціональний стан міометрія.
Не дивлячись на чисельні роботи, спрямовані на вивчення ролі пролактину при вагітності, в літературі немає відомостей про взаємовідносини пролактину зі статевими гормонами, а також про особливості перебігу вагітності при підвищеному рівні пролактину у жінок з невиношуванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ГОРМОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ НЕВИНОШУВАННЯ ПРИ ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок