Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖИТТЄВИЙ СВІТ ЛЮДИНИ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

ЖИТТЄВИЙ СВІТ ЛЮДИНИ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ЖИТТЄВИЙ СВІТ ЛЮДИНИ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГУБЕРНЮК ЛАРИСА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 111.11:165.62
ЖИТТЄВИЙ СВІТ ЛЮДИНИ В КОНТЕКСТІ
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії гуманітарних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Молчанов Іван Миколайович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії
гуманітарних наук.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Рижко Володимир Антонович,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
директор;
кандидат філософських наук, доцент
Чекаль Людмила Анатоліївна,
Київський національний університет технологій
та дизайну, доцент кафедри філософії та культурології.
Провідна установа: Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут", м.Київ.
Захист відбудеться "12" травня 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.328.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розісланий "18" березня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.І.Скрипка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Знаменною рисою сучасної соціальної філософії є опрацювання нової соціогуманітарної парадигми, основу якої, насамперед, створюють принципи теорії самоорганізації. Суспільні явища та соціальні аспекти буття людини, розглянуті під новим кутом зору, постають, як нетривіальні об’єкти, вивчення яких збагачує суспільствознавство філософським баченням нових закономірностей, сприяє приросту наукового знання. Уможливлюється також включення в предметну царину соціально-філософського дослідження тих об’єктів, що раніше, внаслідок обмежень, які накладалися традиційними світоглядно-методологічними засадами, залишалися поза увагою. Зокрема, це стосується повсякденного чи буденного життя людей, у теоретичному описі яких дедалі частіше згадується феномен життєвого світу, якому надається значення чинника формування особистості. Тієї ж думки дотримуються й дослідники психології особистості, педагоги, які займаються проблемами соціалізації особистості. Наявна практика вжитку поняття “життєвий світ” демонструє досить велику розбіжність в його змістовно-теоретичному витлумачуванні: деякі автори користуються інтуїтивно сприйнятим ними змістом, ототожнюючи його чи з повсякденністю, чи з буденною свідомістю; інші, посилаючись на авторитет розробки цього поняття в феноменологічній концепції Е.Гуссерля, розширюють зміст даного поняття, наголошуючи на його психологічному статусі. Особливо малодосліджене поняття “життєвий світ” в контексті соціальної філософії.
Стан розробленості проблеми. Проблематика життєвого світу людини, концептуально окреслена Е.Гуссерлем, набула розвитку в кількох напрямках. Представниками окремих з них (феноменологічної філософії, екзистенціалізму та персоналізму, а також психологами, що прихильні до феноменології) було досягнуто суттєве поглиблення характеристик життєвого світу як утворення індивідуально-духовної, інколи – психічної, природи. Значно сприяли збагаченню уявлень щодо життєвого світу особистості напрацювання в галузі світоглядної культури української школи філософів. А в дослідженнях соціологів феноменологічної школи та критиків феноменологічної концепції людини були напрацьовані підстави для перегляду традиційної оцінки ідеї життєвого світу як асоціальної. В цілому ж, розвиток філософських узагальнень феноменологічної соціології, феноменологічної соціальної філософії та соціально-філософської антропології як особливих дослідницьких напрямків, дозволив виявити необхідність більш глибокого вивчення соціальних вимірів життєвого світу, хоча евристичність саме цих вимірів залишається досить невизначеною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЖИТТЄВИЙ СВІТ ЛЮДИНИ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок