Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІННОВАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ ІНСТИТУЦІЙНОГО ВПЛИВУ НА СТРАТЕГІЇ МІЖНАРОДНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ

ІННОВАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ ІНСТИТУЦІЙНОГО ВПЛИВУ НА СТРАТЕГІЇ МІЖНАРОДНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ

Назва:
ІННОВАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ ІНСТИТУЦІЙНОГО ВПЛИВУ НА СТРАТЕГІЇ МІЖНАРОДНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
КОВАЛЕНКО Пилип Васильович
УДК 339.13: 658
ІННОВАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ ІНСТИТУЦІЙНОГО ВПЛИВУ
НА СТРАТЕГІЇ МІЖНАРОДНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ–2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного бізнесу Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету, м. Київ.
Науковий керівник НОВИЦЬКИЙ Валерій Євгенович,
доктор економічних наук, професор,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: ПАНЧЕНКО Євген Григорович,
доктор економічних наук, професор,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, професор кафедри міжнародного менеджменту та маркетингу

МАРТЬЯНОВ Олексій Іванович,
кандидат економічних наук, доцент,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри міжнародного бізнесу
Інституту міжнародних відносин
Захист відбудеться 10 червня 2008 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 6.176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, .
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, .
Автореферат розісланий 8 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н. |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні системи інституційного впливу на інноваційні стратегії менеджменту в контексті глобальної конкурент-ції відзначаються динамічним розвитком та мінливістю, диверсифікованістю характерних для певних регулятивних моделей форм, адже розвиток світового господарства і міжнародних економічних відносин на сучасному етапі пов’язаний з активними процесами інформатизації, поширенням нових принципів взаємного впливу різноманітних ринків, взаємодії держав і приватних агентів відкритих економік та процесів інтернаціоналізації. За таких умов національна економіка не тільки не може розвиватися ізольовано, оскільки сучасний інноваційний процес потребує значних інвестиційних і кредитних ресурсів (для чого потрібна участь у діяльності відповідних міжнародних ринків), а й будь-яка її ізоляція від глобальних економічних процесів призводить до інноваційного відставання й закріплення за країною несприятливого місця в системі міжнародного поділу праці. З огляду на це, дослідження інституційного регулювання інноваційних процесів в умовах інтеграції національного ринку до світогосподарської системи, посилення взаємної залежності країн, ускладнення міжнародних кредитних відносин є важливим і актуальним завданням міжнародноекономічної теорії.
Серед відомих зарубіжних західних авторів, які присвятили свої роботи розглядуваній тематиці, можна відзначити Дж.Даннінга, Д.Норта, Е.Острома, Дж.Стігліца, П.Фішера та ін. Можна відзначити цікавий теоретичний доробок російських авторів С.Глаз’єва, В.Іноземцева, Ф.Шамхалова. Дослідженню ролі державних інститутів соціально-економічного регулювання, зокрема вітчизня-ній специфіці становлення інформаційного суспільства, приділяли увагу такі українські автори, як В.Будкін, Д.Лук’яненко, А.Никифоров, В.Новицький, Ю.Пахомов, А.Поручник, В.Савчук, В.Федосов, А.Філіпенко, А.Чухно. Питання інституційного регулювання відкритих економік, з урахуванням перспектив із різних позицій розвитку, висвітлювалися також фахівцями СОТ, ООН, Комісії ЄС, Світового банку, МВФ, ЮНКТАД, а також низки інших міжнародних інститутів. Утім, можна констатувати не тільки зростання наукового інтересу до розглядуваної проблематики та достатній рівень опрацювання низки теоретичних та практичних питань, а й невирішеність окремих проблем, дискусійність і навіть контроверсійність значної частини висновків і пропонованих рекомендацій, що зумовлює значущість подальших досліджень у цій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ІННОВАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ ІНСТИТУЦІЙНОГО ВПЛИВУ НА СТРАТЕГІЇ МІЖНАРОДНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок