Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,57 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
ЗАКІРЯНОВА ІРИНА АКСАНІВНА
УДК.81’243:371.32:371.13
ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Республіканському вищому навчальному закладі “Кримський гуманітарний університет” Міністерство освіти Автономної республіки Крим
Науковий керівник |
доктор педагогічних наук, професор, академік
АПН України Євтух Микола Борисович,
академік-секретар Відділення педагогіки і
психології вищої школи АПН України.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор, Капська
Алла Йосифівна, Національний педагогічний
університет ім.М.П.Драгоманова, директор
Інституту соціальної роботи та управління
кандидат педагогічних наук, доцент, Зязюн
Лариса Іванівна, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка доцент
кафедри романських мов
Провідна установа |
Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди МОН України, кафедра педагогіки
м. Харків.
Захист відбудеться 10 лютого 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий “30” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Уваркіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інноваційні процеси характерні для всієї системи педагогічної освіти, в першу чергу торкаються проблем пошуку резервів вдосконалення підготовки мислячих учителів, професіоналів, що володіють рефлексивним поглядом на себе і оточуючий світ, нестандартним мисленням і відповідними особистісними якостями. Традиційна система педагогічної освіти, зорієнтована на підготовку спеціалістів предметників, вже не здатна задовольнити запит сучасної педагогічної практики.
Очевидно, потрібен принципово новий підхід у питаннях професійної підготовки майбутніх педагогів. На наш погляд, у систему професіональної освіти треба включати особливий елемент професійно-особистісного виховання студента, під яким ми розуміємо цілеспрямоване формування соціокультурної компетентності.
Розвиток цієї нової якості детерміновано динамічними процесами, що плинуть в сучасному соціокультурному просторі. Нова гуманістична парадигма розвитку людини припускає приоритетне формування у спеціалістів різноякісних адаптивних і творчих професійно-особистісних якостей, що находять своє відбиття перш за все рівні соціокультурної компетентності.
Усвідомленню нових вимог соціального розвитку повинен супроводжувати пошук суб'єктів соціокультурної практики, засоби задоволення цих вимог такими суб'єктами повинні стати перш за все педагогічні кадри.
У нових соціально-педагогічних умовах потрібен педагог-професіонал, який, по-перше, є сам суб'єктом педагогічної діяльності, а не носієм сукупності наукових знань та засобів їх передачі; по-друге, зорієнтований на розвиток суб'єктних якостей і здібностей своїх учнів, а не на трансляцію знань, умінь і навичок; по-третє, організує процес взаєморозвитку в системі "учитель учень", а не просто ставить і вирішує дидактичні завдання.
Ми не маємо сумнівів у важливості предметно-дидактичних знань і умінь педагога, але переконані в тому, що серед головних приоритетних завдань сучасної освіти таке виховання молодих людей, котре дозволить їм бути суб'єктами свого життя, творцями своєї долі, творцями, що діють не довільно, а у відповідності із загальнолюдськими цінностями культури, суб'єктами, що роблять вільний вибір, достойний людини.
Рішення цієї задачі вимагає від педагога не просто певної системи дидактичних знань і умінь зовсім іншого змісту, а саме: таких, які дозволяють його учням вистояти під натиском не тільки достатку інформації, але і у спілкуванні з тими, хто інакше мислить, серед яких кожному доведеться жити й працювати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок