Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАТОМО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВОЛОКНА КОНОПЕЛЬ І ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В СЕЛЕКЦІЇ

АНАТОМО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВОЛОКНА КОНОПЕЛЬ І ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В СЕЛЕКЦІЇ

Назва:
АНАТОМО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВОЛОКНА КОНОПЕЛЬ І ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В СЕЛЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КРИВОШЕЄВА ЛАРИСА МИХАЙЛІВНА
УДК 581.84:677.11:631.52:633.522
АНАТОМО-ТЕХНОЛОГІЧНІ
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВОЛОКНА КОНОПЕЛЬ
І ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В СЕЛЕКЦІЇ
Спеціальність: 06.01.05 – селекція і насінництво
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в відділі селекції та насінництва конопель Інституту луб’яних культур Української академії аграрних наук в 1995-1998 рр.
Науковий керівник Мигаль Микола Дмитрович,
доктор біологічних наук,
провідний науковий співробітник
відділу селекції та насінництва конопель
Інституту луб'яних культур УААН
Офіційні опоненти Жатов Олексій Гнатович,
доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри рослинництва Сумського державного аграрного університету Міністерства аграрної політики України
Горшкова Лідія Михайлівна,
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
завідувач кафедри загальної біології
Глухівського державного педагогічного інституту
ім. С.М.Сергєєва-Ценського Міністерства науки
і освіти України
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів
України, кафедра селекції та фізіології рослин, м.Київ
Захист відбудеться 14 червня 2000 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради .
Автореферат розісланий 12 травня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останній період виведено нові сорти конопель, які істотно відрізняються від старих сортів за комплексом господарсько-цінних ознак, в тому числі й за волокнистістю. У вивченні селекційних ознак рослин конопель нині гостро відчувається недостатність досліджень анатомічних структур стебла в цілому й особливо волокнистого шару в тісному поєднанні з фізико-механічними властивостями волокна.
Довгий час були недостатньо дослідженні причини неоднорідності первинного і вторинного волокна різних частин стебла низьковолокнистих і високоволокнистих сортів конопель. Розв’язання цього питання стало реальним після розробки методики окремого виділення первинного і вторинного волокна із стебел конопель (Н.І.Таракан, 1974), яку ми застосували в своїх експериментах. Це дало можливість виявити ряд специфічних особливостей формування волокна упродовж стебла, що має важливе значення для відбору елітних рослин при створенні сортів конопель з підвищеними показниками кількості та якості волокна.
Додаткове вивчення анатомічних і фізико-механічних ознак волокна різних сортів конопель є актуальним питанням для удосконалення технологічної оцінки волокнопродукції за міцністю, гнучкістю, розщепленістю та лінійною щільністю.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дослідження проводились у відповідності із науково-технічною програмою УААН «Луб’яні культури» на 1996-2000 роки, завданням 02: «Удосконалити методи селекції конопель й на цій основі створити високопродуктивні сорти з поліпшеними господарськими ознаками і відсутністю наркотичних властивостей, забезпечити виробництво насіння зареєстрованих сортів». Номер державної реєстрації 196 UC 11481.
Мета і задачі дослідження. Мета – виявити анатомічні та технологічні особливості формування волокнистого шару сучасних сортів однодомних конопель для практичного використання їх при створенні селекційного матеріалу з підвищеними кількісними та якісними показниками волокна.
Для здійсення мети ставились такі основні задачі:
- установити особливості будови анатомічних структур волокнистого шару первинних і вторинних волокон уздовж стебла конопель високовлокнистих сортів порівняно з низьковолокнистими, рослин загущеного посіву порівняно з рослинами розрідженого посіву;
- визначити характер впливу мінливості анатомічних структур волокнистого шару на фізико-механічні показники волокна;
- здійснити пошук нових методів підвищення кількісних і якісних показників волокна в стеблі конопель.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНАТОМО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВОЛОКНА КОНОПЕЛЬ І ВИКОРИСТАННЯ ЇХ В СЕЛЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок