Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання світового ринку космічних послуг і технологій

Правове регулювання світового ринку космічних послуг і технологій

Назва:
Правове регулювання світового ринку космічних послуг і технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
 
Бєглий Олександр Васильович
УДК 341. 29. 009 (100)
Правове регулювання
світового ринку
 
космічних послуг і технологій
Спеціальність 12.00.11 міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
 
Роботу виконано у відділі міжнародного права і порівняльного законодавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник - кандидат юридичних наук
Дмитрієв Анатолій Іванович, проректор Київського університету права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ТИМЧЕНКО Леонід Дмитрович,
начальник відділу зовнішніх зв'язків
Академії Державної податкової служби України (м. Ірпінь)
кандидат юридичних наук, доцент
Покрещук Олександр Олексійович,
ректор Української академії зовнішньої торгівлі (м. Київ)
Провідна установа - Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка, кафедра міжнародного права
Захист відбудеться 19 липня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 19 червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради УСЕНКО І.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Однією з головних прикмет нашого часу є інтенсивні процеси інтернаціоналізації та глобалізації, що проходять в усіх сферах людської діяльності та мають для усього людства далекосяжні наслідки. Безпосереднім результатом цього всеосяжного процесу є формування глобального громадянського суспільства, матеріальним підгрунтям існування якого є світовий ринок і єдина міжнародна економічна система. Світовий ринок космічних послуг і технологій (далі - світовий космічний ринок, СРКПіТ), що забезпечує надання вкрай важливих для сучасного суспільства послуг і технологій - важлива складова світової економічної системи. І значення цієї складової світової економіки невпинно зростає з прийняттям “на озброєння” та реалізацією міжнародною спільнотою концепції сталого розвитку.
Актуальність і рівень дослідженності теми зумовлюються, в першу чергу, тим, що на нинішньому етапі розвитку світової економіки виникла низка протиріч між якісно новим станом світового ринку та існуючими механізмами і методами його правового регулювання.
Наукове опрацювання сучасних проблем правового регулювання СРКПіТ є особливо актуальним саме сьогодні у зв'язку з диверсифікацією прикладних напрямів космічної діяльності, з одного боку, і з усе більшою комерціалізацією цієї діяльності та істотною активізацією на космічному ринку недержавного сектору, з другого. Міжнародне космічне право (МКП), яке історично виникло як сукупність спеціальних норм і принципів загального міжнародного права, що регулюють відносини суб'єктів діяльності з дослідження та використання космічного простору, переживає нині певну кризу.
На початку ери космонавтики єдиними суб'єктами космічної діяльності, у тому числі й на теренах світового космічного ринку, що формувався, були держави, до яких згодом приєдналися міжнародні (міжурядові) організації. Подальший розвиток світового космічного ринку і перетворення транснаціональних корпорацій (ТНК), банків, неурядових організацій і приватних підприємств в найактивніших учасників СРКПіТ вимагають розробки радикально нових підходів до питань щодо їх правового статусу, до контролю за діями цих суб'єктів господарської діяльності на національному та міжнародному рівнях, а також запобігання можливій шкоді від їх діяльності та її компенсації, створення ефективних механізмів врегулювання спорів тощо.
Водночас наукове розроблення питань правового регулювання СРКПіТ - нагальна потреба сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Правове регулювання світового ринку космічних послуг і технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок