Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК І АНАЛІЗ ЗАТРАТ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ (на прикладі плодоовочеконсервних підприємств України)

УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК І АНАЛІЗ ЗАТРАТ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ (на прикладі плодоовочеконсервних підприємств України)

Назва:
УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК І АНАЛІЗ ЗАТРАТ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ (на прикладі плодоовочеконсервних підприємств України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МОРОЗОВА-ГЕРАСИМОВИЧ НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 657.471.1
УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК І АНАЛІЗ ЗАТРАТ
НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ
(на прикладі плодоовочеконсервних підприємств України)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку в промисловості Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Єфіменко Василь Іванович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри обліку в промисловості
Офіційні опоненти :
доктор економічних наук, професор Кірейцев Григорій Герасимович, професор кафедри обліку і аудиту Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України;
кандидат економічних наук, доцент Сопко Валерія Василівна, завідувач кафедри обліку, аналізу і аудиту Інституту економіки та права “КРОК”.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра бухгалтерського обліку та аудиту, м.Київ
Захист відбудеться “18” червня 2003 р. о „15” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м.Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки, УААН, кімн. 211.
Автореферат розісланий “___”________2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жук Н.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В 1994 році 38 Конгрес Європейської організації по контролю якості констатував, що нове XXI століття повинно стати століттям якості на противагу століттю продуктивності, яке закінчується. Це пов’язано з тим, що конкуренція є головним регулятором ринку, а головним фактором конкурентоспроможності товару є його якість. Досягнення конкурентоспроможності продукції пов’язано з дотриманням високих нормативних вимог при її виготовленні, і в першу чергу, міжнародних стандартів, а також при її сертифікації.
Якість, техніко-економічний рівень виробів залишаються однією із найбільших проблем в економіці України. Для виходу на зовнішні ринки збуту життєво необхідне впровадження міжнародних стандартів якості, які передбачають також і системний облік затрат на забезпечення якості продукції, основними складовими яких є:
- виявлення затрат по забезпеченню заданого рівня якості в процесі виробництва;
- забезпечення необхідного рівня якості виготовлюваної продукції при мінімізації загальних затрат на її виробництво і реалізацію;
- аналіз затрат на якість продукції.
За кордоном дослідження, пов’язані з затратами на забезпечення якості продукції, почали здійснюватися в 50-х роках ХХ століття. А в 1964 році Європейська організація по контролю якості (ЄОКЯ) провела першу конференцію з цих проблем. Надалі, на кожному міжнародному форумі з питань управління якістю, проблемам обліку затрат на якість приділяли багато уваги. Варто підкреслити, що в Асоціації по контролю якості США навіть створено спеціальний комітет, який займається дослідженням питань вартості якості.
В колишньому СРСР, і зокрема в Україні, проблемами обліку затрат на якість почали займатися з 70-років. В науковому плані ці дослідження відносилися, в першу чергу, до визначення поняття і класифікації затрат, тобто визначення їх складу і структури, групування за певною ознакою. Вагомий вклад в розробку цих питань внесли такі вчені-економісти як Аксененко О.Ф., Бутинець Ф.Ф., Бородкін О.С., Валуєв Б.І., Гуцайлюк З.В., Житня І.І., Кірейцев Г.Г., Кужельний М.В., Ластовецький В.О., Литвин Ю.Я., Линник В.Г., Маргуліс А.Ш., Мних Є.В., Новіченко П.П., Палій В.Ф., Саблук П.Т., Сопко В.В., Шеремет О.Д., Шкарабан С.І., Чумаченко М.Г. і інші.
В той же час цілий ряд аспектів обліку затрат на якість залишаються недослідженими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК І АНАЛІЗ ЗАТРАТ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ (на прикладі плодоовочеконсервних підприємств України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок