Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АксIально-симетричне ВИПРОМІНЮВАННЯ МЕТАЛЕВИХ ТА ДІЕЛЕКТРИЧНИХ ДИСКОВИХ АНТЕН З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ

АксIально-симетричне ВИПРОМІНЮВАННЯ МЕТАЛЕВИХ ТА ДІЕЛЕКТРИЧНИХ ДИСКОВИХ АНТЕН З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ

Назва:
АксIально-симетричне ВИПРОМІНЮВАННЯ МЕТАЛЕВИХ ТА ДІЕЛЕКТРИЧНИХ ДИСКОВИХ АНТЕН З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
iм. О.Я. УСИКОВА
Близнюк Наталія Юріївна
УДК 537.874
АксIально-симетричне ВИПРОМІНЮВАННЯ МЕТАЛЕВИХ ТА ДІЕЛЕКТРИЧНИХ
ДИСКОВИХ АНТЕН З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки iм. О.Я. Усикова
Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Носич Олександр Йосипович
(Інститут радіофізики та електроніки
iм. О.Я. Усикова НАН України, м. Харків
провідний науковий співробітник відділу обчислювальної електродинаміки).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Велiєв Ельдар Ісмаіл огли
(Інститут радіофізики та електроніки
iм. О.Я. Усикова НАН України, м. Харків,
провідний науковий співробітник відділу радіоспектроскопії);
доктор фізико-математичних наук, професор
Просвірнін Сергій Леонідович,
(Радіоастрономичний інститут НАН України,
м. Харків, завідувач відділу обчислювальної математики).
Провідна організація: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра прикладної електродинаміки (м. Харків)
Захист відбудеться 27.06.2001 р. о 14 годинi на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури 12.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури 12.
Автореферат розісланий 24.05.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертацію присвячено дослідженню вісесиметричних задач дифракції електромагнітних хвиль на тонких металевих і діелектричних дисках із втратами, розташованих у плоскошаруватому діелектричному півпросторі, а також задач на власні значення для цих структур. Задачі такого типу моделюють випромінювання так званих печатних антен. Мікрострічкові антени (МСА) і діелектричні дискові антени (ДДА) широко застосовуються в стільниковому і мобільному зв'язку, як елементи антенних ґрат у системах наземного і космічного зв'язку, у радіолокації. Однак, більшість існуючих алгоритмів розрахунку мікрострічкових і діелектричних антен усе ще засновано на наближених моделях і методах, що мають неконтрольовану точність рішення і не враховуючих повною мірою хвильових ефектів, що виникають у таких структурах. В наш час не існує універсальної методики, що дозволяє розрахувати печатні антени будь-якої геометрії. Питання впливу втрат в антенах на їхні характеристики взагалі залишаються мало вивченими.
Серед наближених методів, що застосовуються для розрахунку характеристик МСА, можна виділити резонаторний метод, метод еквівалентних передавальних ліній і метод квазистатичного наближення. Ці методи застосовні для розрахунку МСА тільки на дуже тонких підкладках з випромінюючими елементами у виді простих геометричних фігур, і в них не враховується спосіб збудження антени та ефект поверхневих хвиль. Тому з їхньою допомогою можна обчислювати в першому наближенні лише деякі характеристики антен, такі як резонансні частоти, опір випромінювання антени і діаграми спрямованості.
До іншої групи методів аналізу МСА і діелектричних антен відносяться прямі чисельні і чисельно-аналітичні методи, такі як кінцевих різниць у часовій області (FDTD) і метод моментів (ММ). Метод FDTD заснований на апроксимації рівнянь Максвелла в часовій області і чисельному рішенні отриманої системи лінійних алгебраїчних рівнянь; він дозволяє досліджувати багато електродинамічних задач, включаючи зворотні задачі і задачі в часовій області. Однак, розрахунок характеристик МСА із прийнятною для практичних цілей точністю цим методом можливий тільки за допомогою суперкомп'ютерів, тому що зв'язаний з обробкою матриць дуже великого порядку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АксIально-симетричне ВИПРОМІНЮВАННЯ МЕТАЛЕВИХ ТА ДІЕЛЕКТРИЧНИХ ДИСКОВИХ АНТЕН З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок