Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИРОЩУВАННЯ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОВЕРХНЯХ ТИТАНУ І САПФІРУ

ВИРОЩУВАННЯ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОВЕРХНЯХ ТИТАНУ І САПФІРУ

Назва:
ВИРОЩУВАННЯ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОВЕРХНЯХ ТИТАНУ І САПФІРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Крижановська Олександра Сергіївна
УДК 667.6, 661.635.41
ВИРОЩУВАННЯ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОВЕРХНЯХ ТИТАНУ І САПФІРУ
05.02.01 – матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті монокристалів НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Толмачов Олександр Володимирович,
Інститут монокристалів НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Литвинов Леонід Аркадійович
Інститут монокристалів НАН України,
завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук
Кришталь Олександр Петрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
старший науковий співробітник кафедри
фізичних технологій
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
НАН України ім. І.М. Францевича,
відділ хіміко-аналітичних досліджень,
м. Київ
Захист відбудеться “.19..“.квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 при Інституті монокристалів НАН України, 61001, м. Харків, пр.Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України (м. Харків, пр. Леніна, 60).
Автореферат розісланий “.17.“..березня..2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук М.В. Добротворська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена необхідністю розробки нових біосумісних матеріалів, зокрема подальшим розвитком методів нанесення кальцій-фосфатних покриттів (КФП) на металеві і сапфірові медичні імпланти. Наявність таких покриттів, які не тільки за своїм складом, а й за морфологією збігаються зі властивостями натуральної кістковій тканині, значно прискорює процес приживлення і знижує ризик відторгнення імпланту. Ефективним методом, що дозволяє одержати пористі полікристалічні КФП, є низькотемпературна спрямована кристалізація речовини на поверхні імпланта з розчину прекурсорів за методом постійного складу. Для отримання щільного, рівномірного по всій поверхні субстрата полікристалічного покриття необхідно забезпечити спрямовану кристалізацію неорганічної фази на поверхні підкладки за умов запобігання спонтанному зародкоутворенню у об’ємі субфази. Зародкоутворення і ріст кальцій-фосфатної фази на поверхні підкладки здійснюється за рахунок зниження міжфазної поверхневої енергії “підкладка/розчин” за допомогою модифікації поверхні підкладки і варіювання параметрів робочого розчину. Водний розчин солей іонів кальцію і фосфат-іонів є складною системою, в якій, як відомо, крім фази гідроксиапатиту (ГАП) можуть утворюватися інші кристалічні і аморфні фази-прекурсори, які впливають на морфологію, ступінь кристалічності і, як наслідок, на швидкість біорезорбції покриття. Для можливості управління фазовим складом, структурними параметрами, морфологією і швидкістю кристалізації покриттів процес росту необхідно проводити у вузькій області ростових параметрів, в тому числі в метастабільній області на межі критичних перенасичень. Забезпечення спрямованої кристалізації КФП на поверхнях біоінертних матеріалів обумовлює необхідність пошуку нових методів поверхневої модифікації, наприклад, сапфіру, який з цих позицій досліджений недостатньо. Враховуючи вищевикладене, є актуальною оптимізація умов фазоутворення КФП на титанових і сапфірових імплантах, що вимагає подальшого розвитку і систематизації фізико-хімічних уявлень про основні стадії кристалізаційного процесу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалася відповідно до затвердженої теми дисертаційної роботи й особистим планом аспіранта Інституту монокристалів НАНУ (протокол Вченої ради ІМК НАНУ № 4 від 5 березня 2002 р.), а також у відповідності до проектів в рамках тематики фундаментальних досліджень НАН України: “Розробка й дослідження тонких наноструктурованих плівок і покриттів із застосуванням поверхнево контрольованих реакцій і методів самозбирання” (“Нанокристал-3”, 2001-2003 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИРОЩУВАННЯ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ КАЛЬЦІЙ-ФОСФАТНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОВЕРХНЯХ ТИТАНУ І САПФІРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок