Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНИЦЬКИЙ НАПРЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ 1920-1930-х рр.

ДЕРЖАВНИЦЬКИЙ НАПРЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ 1920-1930-х рр.

Назва:
ДЕРЖАВНИЦЬКИЙ НАПРЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ 1920-1930-х рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ СЛАВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЄБЄДЄВА ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 930.1(477) “1920/1930”
ДЕРЖАВНИЦЬКИЙ НАПРЯМ УКРАЇНСЬКОЇ
ІСТОРІОГРАФІЇ 1920-1930-х рр.
Спеціальність 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Калакура Ярослав Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри архівознавства
та спеціальних галузей історичної науки
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коцур Анатолій Петрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач
кафедри української історії
та етнополітики
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Ясь Олексій Васильович,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник відділу
української історіографії та спеціальних
історичних дисциплін
Захист відбудеться 11 березня 2008 р. о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.123.01 у Київському славістичному університеті (м.Київ, провул. Рильський, 10, зал засідань ученої ради).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського славістичного університету за адресою: м. Київ. вул. Анрі Барбюса, 9.
Автореферат розісланий 10 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Ільюшин І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Вона складається зі вступу, 4-х розділів (8 підрозділів), висновків, списку використаних джерел і літератури (312 найменувань). Загальний обсяг дисертації 196 с., у тому числі основного тексту 172 с.
Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена тим, що в умовах утвердження державної незалежності України, її інтеграції в європейські і трансатлантичні структури неухильно зростає роль науки, в т. ч. й історичної, покликаної аналізувати уроки минулого, узагальнювати досвід державотворення, обґрунтовувати рекомендації для демократизації державного життя. У цьому контексті наукове осмислення історії зародження, формування, становлення і розвитку державницького напряму в українській історіографії посідає ключове місце в історіософії та методології історичної науки. Фундатори і прихильники цього напряму розглядали головним рушієм історичного процесу державу, а тому зосереджували основну увагу на дослідженні історії державності. Іншими словами, під державницьким напрямом розуміють такий спосіб дослідження історії, який на чільне місце ставить роль державного чинника в поступальному розвитку того чи іншого народу. Калакура Я.С. Українська історіографія. Курс лекцій. – К., 2004. – С.235. Державницький напрям утвердився і набув особливого значення в першій третині ХX ст., коли національно-визвольний рух в Україні впритул зіткнувся з практичним відновленням національної державності, що й стало викликом для історичної науки. Українська революція і державотворчий процес 1917-1920 рр. диктували необхідність звернутися до національного і зарубіжного досвіду державотворення, спонукали істориків шукати відповіді на актуальні питання в історичному минулому. Все це сприяло виокремленню в українській історіографії поряд з народницьким державницького напряму. Процес зародження і утвердження в українській історичній науці цього напряму ще не опрацьований в повному обсязі, оскільки в радянські часи він перебував під ідеологічним табу як буржуазно-націоналістичний і ворожий.
Тільки з відновленням державної незалежності України почалося нове осмислення державницької спадщини українських істориків, повернення із забуття їх наукових надбань, освоєння дослідницького досвіду, залучення цього потенціалу до загальної скарбниці національної історіографії. Ось чому зростає інтерес українських істориків до замовчуваних або вилучених у радянські часи праць представників державницького напряму, осягнення їх значення для історичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕРЖАВНИЦЬКИЙ НАПРЯМ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІОГРАФІЇ 1920-1930-х рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок