Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРИТЕРПЕНОВІ І ФЕНОЛЬНІ СПОЛУКИ MELILOTOIDES CRETACEA (M. BIEB.) SOJAK

ТРИТЕРПЕНОВІ І ФЕНОЛЬНІ СПОЛУКИ MELILOTOIDES CRETACEA (M. BIEB.) SOJAK

Назва:
ТРИТЕРПЕНОВІ І ФЕНОЛЬНІ СПОЛУКИ MELILOTOIDES CRETACEA (M. BIEB.) SOJAK
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,02 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАЛІЙ Анфіса Євгеніївна
УДК 582.736.3:547.596/597:582
ТРИТЕРПЕНОВІ І ФЕНОЛЬНІ СПОЛУКИ
MELILOTOIDES CRETACEA (M. BIEB.) SOJAK
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі біотехнології і біохімії рослин Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру УААН
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, академік УААН
Єжов Валерій Микитович,
директор Нікітського ботанічного саду –
Національного наукового центру УААН
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Паршикова Тетяна Вікторівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізіології та екології рослин
доктор біологічних наук
Курчій Богдан Олексійович,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
старший науковий співробітник відділу росту і
розвитку рослин
Провідна установа: Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 15 ” травня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, просп. Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 10 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стероїди відіграють значну роль в гормональній регуляції росту і розвитку як тварин, так і рослин. Фізіологічна дія цих речовин в регуляції фізіолого-біохімічних процесів у тварин добре відома. Серед стероїдів рослинного походження найвищу біологічну активність мають брасиностероїди, які приймають активну участь у рості і розвитку рослин. Хоча вивченню брасиностероїдів в останні роки приділяється значна увага, інформація в літературі щодо їхнього синтезу і вмісту в рослинах, а також практичного застосування є фрагментарною. Речовини тритерпенової і фенольної природи здавна привертали увагу дослідників, перш за все, як ефективні фармакологічні препарати (Машковский, 1999; Hostettmann, Marston, 1995). Так, для тритерпеноїдів характерні протизапальна, алелопатична (Waller et al., 1993), антимікробна (Osbourn, 2003), інсектицидна (Tava, Odoradi, 1996), заспокійлива, імуностимулююча і антиоксидантна (Деканосидзе и др., 1984; Малыгина и др., 2003), а також протиракова (Behboudi et al., 1999) і гемолітична (Oh et al., 2000) дії.
Інший важливий клас біологічно активних речовин – флавоноїди, які проявляють Р-вітамінну, судинорозширювальну, спазмолітичну, гіпотензивну, антиоксидантну та антимікробну дії (Хаджай, 1970). Зокрема встановлений негативний вплив флавонолів на грампозитивні бактерії, флавонів і халконів – на стафілокок. Антимікробна дія відзначалася у антоцианів, ізофлавонів і катехинів (Бандюкова и др., 1987).
Терпенові й фенольні сполуки приймають активну участь в регуляції росту і розвитку рослин. Зокрема фенольні сполуки відіграють важливу роль в зміцненні клітинних оболонок, а терпенові як в стабілізації мембран рослин (Goad, 1991; Rohmer, 1988), так і руйнуванні мембран фітопатогенів (Osbourne et al., 1998).
Незважаючи на велику кількість фармацевтичних препаратів, пошуки нових речовин є актуальним завданням в зв’язку із явищем привикання. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є пошук необхідних речовин у рослинах. Раніше показана біологічна активність екстрактів Melіlotoіdes cretacea (M. Bіeb.) Sojak (Щербановский, Нилов, 1967; Фадеев, Голубев, 1984). Проте, хімічна природа біологічно активних речовин із цієї рослини не була встановлена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТРИТЕРПЕНОВІ І ФЕНОЛЬНІ СПОЛУКИ MELILOTOIDES CRETACEA (M. BIEB.) SOJAK

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок