Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ХУДОЖНЬОЇ ВИРАЗНОСТІ В ДИЗАЙНІ ТЕКСТИЛЮ (Черкаський регіон)

ЗАСОБИ ХУДОЖНЬОЇ ВИРАЗНОСТІ В ДИЗАЙНІ ТЕКСТИЛЮ (Черкаський регіон)

Назва:
ЗАСОБИ ХУДОЖНЬОЇ ВИРАЗНОСТІ В ДИЗАЙНІ ТЕКСТИЛЮ (Черкаський регіон)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ДИЗАЙНУ І МИСТЕЦТВ
ЯКОВЕЦЬ ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 7.012:746.1
ЗАСОБИ ХУДОЖНЬОЇ ВИРАЗНОСТІ
В ДИЗАЙНІ ТЕКСТИЛЮ
(Черкаський регіон)
17.00.07 – дизайн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Черкаському державному технологічному університеті
Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Романенко Наталія Григорівна
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри дизайну
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Боднар Олег Ярославович
Львівська національна академія мистецтв,
професор кафедри графічного дизайну
кандидат технічних наук, доцент
Чепелюк Олена Валеріївна
Херсонський національний технічний університет,
завідувач кафедри дизайну
Захист відбудеться 18 жовтня 2007 р. о 15 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.109.01
при Харківській державній академії дизайну і мистецтв за адресою:
61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці
Харківської державної академії дизайну і мистецтв за адресою:
61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8
Автореферат розіслано “___” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент | |
Є.О. Котляр
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З набуттям Україною статусу незалежної держави головні складові національного дизайн-проектування зазнають змін. З’являються нові форми та технології, поступово зростає рівень національної свідомості, спостерігається конкуренція на ринку дизайнерських товарів та послуг. Поширення інформаційного простору сприяє розвитку професійної дизайнерської освіти, і як наслідок – значне збільшення кількості теоретичних розробок, серед яких істотний обсяг досліджень належить регіональному дизайну.
В цих умовах стає актуальним питання системного аналізу розвитку дизайну текстилю, як малодослідженої сфери художньо-проектної діяльності в Україні взагалі та Середнього Подніпров’я і Черкащини, зокрема. Вирішення поставлених проблем обумовлює необхідність звернутися до аналізу специфіки засобів художньої виразності в дизайні текстилю та виявленню характерних рис художнього текстилю Черкаського регіону.
Актуальність теми дослідження. Актуалізація процесів інтеграції національних традицій та інновацій в сучасному мистецтві і дизайні обумовлює необхідність використання їх у всіх видах художньо-проектної діяльності, у тому числі в дизайні текстилю.
Черкаський регіон належить до Середнього Подніпров’я Центральної України. Саме тут відбувалися вирішальні для етнотворення української культури події. Про це свідчать залишки трипільської культури та княжої доби, витоки культури українського козацтва, гайдамацький рух, зародження капіталістичних відносин. Ці знакові історичні періоди знайшли своє відображення у народно-вжитковому мистецтві, одним з напрямків якого є художній текстиль.
Дизайн текстилю Середнього Подніпров’я, не зважаючи на багату історію і культурну значущість цього регіону, дотепер не був об’єктом спеціального мистецтвознавчого аналізу, зокрема і дизайн текстилю Черкаського регіону, що вирізняється певною своєрідністю.
Теоретичні дослідження засобів художньої виразності у сфері дизайну текстилю, як самостійної сфери дизайнерського проектування, можуть стати однією із суттєвих складових формування національної моделі дизайну, обумовлюючи таким чином актуальність роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок дисертаційного дослідження, проведеного згідно з планом науково-дослідної роботи Черкаського державного технологічного університету, є складовою частиною держбюджетної теми „Дизайн України в контексті художньо-проектної культури ХІХ-ХХ ст.” (№ держреєстрації УкрІНТЕІ 0106U005387 від 10.05.06 р.). Крім того, дисертація виконана в рамках реалізації Постанови Кабінету міністрів України № від 20.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСОБИ ХУДОЖНЬОЇ ВИРАЗНОСТІ В ДИЗАЙНІ ТЕКСТИЛЮ (Черкаський регіон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок