Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ діяльності ПІДПРИЄМСТВ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ діяльності ПІДПРИЄМСТВ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ діяльності ПІДПРИЄМСТВ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
УДК 658.8(477)
Рябчиков Максим Андрійович
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ діяльності ПІДПРИЄМСТВ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ
 
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економіки
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Дорофієнко Вячеслав Володимирович, Донецька державна академія управління
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту у невиробничій сфері.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гончаров В.М., Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, професор кафедри менеджменту (м. Луганськ);
кандидат економічних наук, доцент Жеребйов Я.І., Донбаська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту організацій і права (м. Макіївка)
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки (м. Київ).
Захист відбудеться 16 квітня 2004 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1 ауд. 3-23.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 11 березня 2004 року.
Т.в.о. Вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.В.Лантух


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дослідження в галузі державного регулювання діяльності підприємств ринкової інфраструктури в Україні в цей час здобувають особливої актуальності. В цій сфері важливі як нові теоретичні результати, так і узагальнення вже наявного досвіду.
Банківська система є важливою складовою економічної системи держави, основою ринкової інфраструктури. Забезпечення стабільного прозорого функціонування цих підприємств є однією з умов виходу української економіки з кризи. Виконання цієї умови в трансформаційний період можливо лише за наявністю інституту регулювання.
У сучасних умовах кредитна діяльність підприємств ринкової інфраструктури в Україні наповнюється новим змістом, а значення їх у формуванні здатної до саморегулювання економіки ринкового типу незмінно зростає.
Науково-обґрунтована політика держави в сфері визначення пріоритетних галузей є важливим інструментом підвищення ефективності управління кредитною діяльністю підприємств ринкової інфраструктури взагалі і банківської системи в цілому.
У вітчизняній економічній літературі до останнього часу відсутні комплексні дослідження з питань регулювання діяльності специфічних підприємств ринкової інфраструктури, якими є комерційні банки. Простежується й однобічне трактування поняття регулювання, яке розглядається лише з позиції держави. Вимагає наукового обґрунтування створення системи фінансових методів регулювання діяльності підприємств ринкової інфраструктури, яка б відповідала трансформаційним процесам в Україні. Застосування фінансових методів в регулюванні діяльності підприємств ринкової інфраструктури досліджує світова економічна наука. Зацікавленість у вивченні цих питань виникає вже на початку ХХІ століття. Але науковий характер вона набуває лише на початку ХХ століття.
Трансформаційна специфіка державного регулювання підприємств в умовах України вивчалася в працях В.П. Александрової, О.М.Алимова, О.І.Амоші, Л.А.Антоненка, Л.К. Безчасного, І.Р. Бузько, В.І. Голікова, М.М.Єрмошенка, В.М.Гейця, І.І.Лукінова, Ю.М. Пахомова, С.І.Пирожкова, В.К.Симоненка, В.А.Черняка, М.Г.Чумаченка, Д.В.Бабича, В.П.Бабича та інших.
Разом з тим, в існуючих наукових розробках виділяються ті чи інші аспекти державного регулювання діяльності економічних суб’єктів і повністю відсутнє комплексне відображення застосування фінансових методів державного регулювання діяльності підприємств ринкової інфраструктури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ діяльності ПІДПРИЄМСТВ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок