Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ГЕНЕАЛОГІЧНОЇ СТРУКТУРИ ПОЛІСЬКОЇ М`ЯСНОЇ ПОРОДИ

АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ГЕНЕАЛОГІЧНОЇ СТРУКТУРИ ПОЛІСЬКОЇ М`ЯСНОЇ ПОРОДИ

Назва:
АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ГЕНЕАЛОГІЧНОЇ СТРУКТУРИ ПОЛІСЬКОЇ М`ЯСНОЇ ПОРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Українська академія аграрних наук
інститут розведення і генетики тварин
Шкрядо Людмила Вадимівна
удк 636.2.033./082.13
АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ГЕНЕАЛОГІЧНОЇ СТРУКТУРИ
ПОЛІСЬКОЇ М`ЯСНОЇ ПОРОДИ
06.02.01 - розведення та селекція тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
с. Чубинське, Київської області
2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті агроекології і біотехнології УААН та
Інституті розведення і генетики тварин УААН.
Науковий керівник:
заслужений діяч науки і техніки України, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Зубець Михайло Васильович, президент Української академії аграрних наук
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Сірацький Йосип Зенонович, завідувач відділу Інституту розведення і генетики тварин УААН;
кандидат сільськогосподарських наук Тищенко Іван Васильович, заcтуп-ник директора Черкаського Інституту агропромислового виробництва УААН.
Провідна установа: Інститут сільського господарства Полісся УААН, відділ розведення і генетики великої рогатої худоби, м. Житомир.
Захист відбудеться “ 28 ” лютого 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН, 08321, Київська область, Бориспільський район, с.Чубинське, вул. Погребняка,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий “ 26 ” січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ю.В.Мільченко
Загальна характеристика роботи
Вступ. Розвиток галузі м`ясного скотарства дає можливість вирішити ряд проблем. Це забезпечення населення високоякісною яловичиною; зниження витрат на її виробництво; використання земель, які не залучені до сільськогосподарського виробництва, а також використання територій, забруднених радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Крім того, розведення м`ясної худоби є перспективним напрямком діяльності фермерських та приватних господарств. Застосування низькозатратних технологій годівлі і утримання м`ясної худоби без залучення значних людських ресурсів, скорочення енергоємкості є ефективним.
Для подальшого прогресивного розвитку галузі м`ясного скотарства необхідно мати вітчизняні породи і типи м`ясної худоби, які були б добре пристосовані до природно-кліматичних умов регіону, і потребували сучасні малозатратні та енергозберігаючі технології його ведення.
Починаючи з 60-х років, в Україну завозили тварин м`ясного напрямку продуктивності, яких використовували в селекційному процесі створення вітчизняних м`ясних порід і типів. У 1974 році П.Л.Погребняком, Ф.Ф.Ейснером і М.А.Кравченком була розроблена програма виведення української м`ясної породи великої рогатої худоби. Вихідними породами планувалися шаролезька та кіанська (батьківські), симентальська та сіра українська (материнські). Проте одержані тварини не знайшли широкого розповсюдження у зоні Полісся України. Тому їм “прилили кров” ангуської породи через помісних плідників типу 1/2А1/4Ш1/4С. Таким чином були виведені тварини типу 1/4А3/8Ш3/8С, які стали підгрунтям до створення поліського внутрішньопородного типу м`ясної худоби, затвердженого в 1994 році.
Виведення поліської м`ясної породи проводили методом поліпшення масиву тварин поліського типу в напрямку високої плодючості, інтенсивного приросту живої маси, добрих м`ясних форм та якості мяса. У 1998 році державна комісія апробувала поліську м`ясну породу.
Актуальність теми. У створенні та удосконаленні порід першочергове значення має генеалогічна структура - це теорія, методика та техніка виявлення, побудови та аналізу родинних зв`язків між тваринами, процес формування родоводів у розвитку ліній та родин. Генеалогічний аналіз застосованих у роботі зі стадом методів підбору дає змогу виявити вдалі поєднання і накреслити виправдану на практиці програму майбутнього підбору в стаді, що дає можливість створити більш продуктивних, ніж в попередніх поколіннях, тварин.
Шляхи формування генеалогічної структури поліської породи на основі прискореного поліпшення поліського зонального типу були предметом досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ГЕНЕАЛОГІЧНОЇ СТРУКТУРИ ПОЛІСЬКОЇ М`ЯСНОЇ ПОРОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок