Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ВАГОНА І ВЕРХНЬОЇ БУДОВИ КОЛІЇ З УРАХУВАННЯМ ЇХ МЕХАНІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ВАГОНА І ВЕРХНЬОЇ БУДОВИ КОЛІЇ З УРАХУВАННЯМ ЇХ МЕХАНІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ВАГОНА І ВЕРХНЬОЇ БУДОВИ КОЛІЇ З УРАХУВАННЯМ ЇХ МЕХАНІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська державна академія залізничного транспорту
Коваленко Андрій Віталійович
УДК 625.03:629.45/.46.015
УДОСКОНАЛЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ВАГОНА І ВЕРХНЬОЇ БУДОВИ КОЛІЇ З УРАХУВАННЯМ ЇХ МЕХАНІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
05.22.07 – рухомий склад залізниць та тяга поїздів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної і будівельної механіки Харківської національної академії міського господарства МОН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шпачук Володимир Петрович,
Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри "Теоретичної і будівельної механіки"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Головко Владислав Федорович,
Українська державна академія залізничного транспорту, завідувач кафедри "Вагони"–
доктор технічних наук, професор
Маслієв В’ячеслав Георгійович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", професор кафедри
"Електричний транспорт і тепловозобудування"
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет
ім. В. Даля, кафедра “Залізничний транспорт”,
Міністерство освіти і науки України (м. Луганськ)
Захист відбудеться "14" червня 2007 p. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.820.04 Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий "10" травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ломотько Д.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Залізниці України в даний час усе гостріше відчувають дефіцит у рухомому складі і матеріалах верхньої будови колії. З огляду на важливість проблеми, виникає необхідність зниження взаємовпливу вагона і колії, особливо в зоні стиків, удосконалення конструкції вагона і верхньої будови колії, переходу до більш надійних, довговічних і високошвидкісних засобів транспорту, а також упровадження ресурсозберігаючих технологій. Практика показує, що істотно слабким місцем в процесах динамічної взаємодії вагона з верхньою будовою колії є ізольовані стикові нерівності колії, що відносяться до рейкових стиків. При цьому найбільш інформативним показником взаємодії в системі “вагон – рейка” є осадка баластового шару в місцях стикових нерівностей під шпалами рейки, тому що в цих місцях рейка, як правило, випробує найбільші динамічні навантаження ударного типу. Динамічна взаємодія вагона і приймаючої рейки в зоні стику викликає додаткові дії ударів на агрегати вагона, а також призводить до дефектів колії, що обумовлюють її загальний технічний стан і ресурс. Також залишкова і пружна деформація баластового шару в цій зоні служить причиною виникаючих осідань, перекосів, виплесків, що, у свою чергу, ще більш збільшують рівень динамічного впливу з боку колії на вагон. Вона, як показує практика, приводить до зминання торців рейок, наклепу, виколам, утворенню козирків, тріщин і ін. У результаті збільшується угон колії, з'являються стики з сліпими і розтягнутими зазорами.
Актуальність теми. Досвід експлуатації свідчить, що проблему взаємодії транспортного засобу і колії необхідно розв’язувати комплексно, а саме, з позицій взаємодії в системі “вагон, як багатомірна дискретна механічна система – верхня будова колії, як континуальна система”. Норми терміну служби рухомого складу і рейок, що визначають періодичність їхньої заміни, є функцією роботи рейкової колії під рухомим складом, типу і виду кріплення рейок, характеристик верхньої будови колії, умов його експлуатації. Слід також зазначити, що в процесі експлуатації рейкової полотнини, у результаті впливу зовнішніх кліматичних і механічних (поздовжні і вертикальні сили взаємодії колісної пари з рейкою) факторів, геометричні параметри ізольованих стикових нерівностей є нестаціонарними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ВАГОНА І ВЕРХНЬОЇ БУДОВИ КОЛІЇ З УРАХУВАННЯМ ЇХ МЕХАНІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок