Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАЧЕННЯ ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ У ВИНИКНЕННІ ТА КЛІНІЧНОМУ перебігУ колоректального раку

ЗНАЧЕННЯ ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ У ВИНИКНЕННІ ТА КЛІНІЧНОМУ перебігУ колоректального раку

Назва:
ЗНАЧЕННЯ ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ У ВИНИКНЕННІ ТА КЛІНІЧНОМУ перебігУ колоректального раку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ,
ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ім.Р.Є.КАВЕЦЬКОГО
ОЛІЙНІЧЕНКО ГЕННАДІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 616.345-006.6-089:616-056.7
ЗНАЧЕННЯ ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ У ВИНИКНЕННІ ТА КЛІНІЧНОМУ перебігУ колоректального раку
14.01.07-онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України
Науковий керівник - | доктор медичних наук, професор М’ясоєдов Дмитро Володимирович , завідувач кафедри онкології Київської медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор Шляховенко Володимир Олексійович, завідувач відділу ензимології Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім.Р.Є.Кавецького НАН України, м.Київ;
доктор медичних наук, професор Кикоть Володимир Онуфрійович, головний науковий співробітник науково-дослідного відділення абдомінальної онкології Інституту онкології АМН України, м.Київ.
Провідна установа – Донецький державний медичний університет ім.М.Горького, кафедра онкології, м.Донецьк.
Захист дисертації відбудеться “ 12 “ травня 2004 року о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім.Р.Є.Кавецького НАН України за адресою: 03022, м.Київ, вул.Васильківська,45.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІЕПОР ім.Р.Є.Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “__10__“___квітня___ 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Н.В.Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Результати епідеміологічних досліджень свідчать про те, що протягом останніх десятиріч у багатьох економічно розвинутих країнах світу, у тому числі в Україні, спостерігається невпинне зростання захворюваності на рак ободової кишки (РОК) та рак прямої кишки (РПК) і смертності від цієї патології (Двойрин В.В. та співавт., 1995; Ивашкин В.Т., 1999; Аксель Е.М. та співавт., 1999; Федоренко З.П. та співавт., 2003).
Незважаючи на різні підходи, що застосовуються для оптимізації лікування пацієнтів із цим захворюванням, основним методом залишається хірургічний (Бондарь Г.В. и соавт., 2002; Кикоть В.О. та співавт., 2002; Шалімов С.О. та співавт., 2002; Шалимов С.А. и соавт., 2003; ).
Незадовільні результати лікування хворих певною мірою можна пояснити тим, що у практичній онкології не завжди враховується існуюча гетерогенність захворювання, яка стосується як клінічних особливостей його виникнення та перебігу, так і біологічної суті змін та проявів злоякісного росту в епітелії слизової оболонки товстої кишки.
Серед сучасних уявлень про причини виникнення колоректального раку (КРР) важливе значення надається генетичним факторам (Фролькис А.В., 1995; Комптон К.К., 1998; Бочков Н.П., 1999; Drews M., et al, 2000).
Зараз вже не викликає сумнівів той факт, що у патогенезі захворювання неабияку роль відіграє наявність у родоводах хворих поліпів, поліпозу та раку товстої кишки, особливо у родичів І ступеня спорідненості (Монахов А.С., и соавт., 2002; Dong C. et al, 2001). Результати клініко-генеалогічних та цитогенетичних досліджень свідчать про те, що у кровних родичів хворих на КРР є 2-4 кратний ступінь ризику розвитку аналогічного захворювання, а при наявності сімейного дифузного поліпозу, синдромів Гарднера, Турко також висока вірогідність виникнення раку (Белев Н.Ф., 1996; Лозинська М.Р., 2001; Kinzler K.W., Vogelstein B., 1996). В той же час питання стосовно внеску спадкових факторів та чинників іншого походження, в тому числі зовнішнього середовища, у загальну схильність до розвитку КРР остаточно не вирішені. Не з’ясовані особливості та відмінності клінічного перебігу КРР у осіб з обтяженням родоводів онкологічними захворюваннями.
Відомо, що лікування онкологічних хворих є найбільш ефективним на ранніх стадіях захворювання, а також тоді, коли воно базується на сучасних знаннях генетичних змін у пухлинах, які обумовлюють біологічні властивості новоутворень і внаслідок цього – особливості перебігу захворювання (Коршунов А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗНАЧЕННЯ ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ У ВИНИКНЕННІ ТА КЛІНІЧНОМУ перебігУ колоректального раку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок