Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ

Загрузка...

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ / сторінка 2

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Дослідження проводилися згідно з планами науково-дослідної роботи кафедри фізіології людини та тварин і біофізики Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за програмою: "Механізми та функціональне значення ритмічної активності нейронів" (№ держ. реєстрації 0100U001369 (1999 – 2001)) та кафедри органічної хімії за програмами: "Вивчення будови й біологічних властивостей вуглеводів, вуглеводовмісних сполук та біополімерів" (№ держ. реєстрації 0197U001964 (1996 – 2000)) та "Отримання нових біологічно активних сполук на основі мурамоїлдипептиду та природних тритерпеноїдів" (№ держ. реєстрації 0197U000423 (1997 – 1999)).
Мета й задачі дослідження. Метою роботи було вивчення механізмів генерації та модуляції пейсмекерної активності в ідентифікованих нервових клітинах виноградного слимака, визначення ролі в них Ca2+-струму й струму (Jh-струм), активованого при гіперполяризації; вивчення рН-відповідей на нейронах молюска; дослідження особливостей біологічного впливу рослинних тритерпенових глікозидів на електричну активність нейронів і механізмів їхньої дії на нейрональну мембрану.
Для досягнення цієї мети були поставлені такі задачі:
1. Використовуючи метод внутрішньоклітинного відведення біопотенціалів, з'ясувати природу та іонні механізми пейсмекерної активності ізольованих ідентифікованих нейронів; визначити роль іонів кальцію й Jh-струму в її генерації.
2. За допомогою методу фіксації потенціалу в конфігурації “ціла клітина” дослідити рН-відповіді на нейронах молюска.
3. Одержати інформацію щодо біологічного впливу ТТГ на пейсмекерну активність.
4. Використовуючи метод фіксації потенціалу в конфігурації “ціла клітина”, дослідити вплив монодесмозидних ТТГ на потенціал-керовані калієві струми.
Наукова новизна одержаних результатів.
·
Досліджено природу пейсмекерної активності ідентифікованих нейронів ППа1, ППа2, ППа7 і В7 виноградного слимака. Доведено, що генератор повільно-хвильового ритму, який індуціює пачкову активність у нейронах ППа1 та В7 із періодом більше 100 секунд, розташований у вісцеральному ганглії.
· Визначено, що Ca2+ та Jh-струм не беруть безпосередньої участі в генерації пейсмекерної активності досліджених нейронів.
· Показано, що локус генерації пейсмекерної активності розташований у дендритному дереві.
· Уперше описаний новий тип кислотно-чуттєвих іонних каналів у нейронах молюска. Визначено природу й властивості вхідного струму.
· Досліджено вплив моно- та бісдесмозидних ТТГ на електричну активність нейронів виноградного слимака. Показано, що гіперполяризуюча дія ТТГ залежить від їхньої хімічної структури й корелює з гемолітичною активністю.
· Виявлено, що цитотоксична дія монодесмозидних ТТГ у високих концентраціях пов'язана з підвищеним виходом К+ із клітин.
Теоретичне та практичне значення роботи. Одержані результати мають теоретичну цінність, тому що вони є внеском у розвиток уявлень про виникнення й механізми регуляції ритмічної активності в нервових клітинах. Практичне значення результатів роботи полягає в тому, що були досліджені особливості впливу рослинних ТТГ на нейрони, а також визначені їхні порогові концентрації, що повинно бути враховане в клінічній медицині при розробці лікарських препаратів на їх основі.
Особистий внесок здобувача. Автором були виконані всі електрофізіологічні експерименти. У розробці концепцій досліджень активну участь брали співавтори друкованих робіт. Вивчення рН-відповідей на нейронах молюска проводилося спільно з аспіранткою Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця (м. Київ) О. Островською.
Апробація результатів дисертації. Основні положення роботи були представлені на I республіканській конференції молодих вчених Криму (Сімферополь, 2000), на 2-й міжнародній конференції "Актуальные проблемы современного естествознания" (Калуга, 2000), International workshop "Membranes and signaling" (Київ, 2000), 4th International symposium on the chemistry of natural compounds SCNC-2001 (Isparta, Turkey), 11th European carbohydrate symposium (Lisboa, Portugal, 2001) і обговорювалися на наукових конференціях професорсько-викладацького складу Таврійського національного університету ім.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок