Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ / сторінка 9

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Генератор повільно-хвильового ритму, який індуціює пачкову активність у нейронах ППа1 та В7 з періодом більше 100 секунд, розташований у вісцеральному ганглії. Пейсмекерна активність ідентифікованих нейронів ППа2 та ППа7 має ендогенний характер.
2. На даному етапі дослідження можна виключити безпосередню участь Са2+ в електричних процесах, що визначають генерацію пейсмекерної активності в нейроні, обмеживши їхню пряму участь у секреції біологічно активних речовин із пресинаптичних терміналей інших клітин, якщо має місце екзогенний характер пейсмекерної активності. Активований при гіперполяризації вхідний Jh-струм не бере участі в генерації пейсмекерної активності нейронів.
3. Локус генерації пейсмекерної активності нервової клітини, що демонструє ендогенну чи пейсмекероподібну активність, мономодальну ритмічну чи пачкову, розташований у віддаленій від соми зоні – найбільш вірогідно, в дендритному дереві. Відстань уздовж волокна від місця генерації імпульсів до соми складає приблизно 1.2 мм.
4. За допомогою методу фіксації потенціалу в конфігурації “ціла клітина” виявлено новий тип протон-керованого струму, відмінний від описаних раніше струмів кислотно-чуттєвих іонних каналів, що спостерігаються в нейронах ссавців. Показано, що цей струм є Са2+-селективним струмом і сильно залежить від потенціалу на мембрані, якщо він активований при позитивних значеннях напруги.
5. Вплив на нервові клітини тритерпенових глікозидів, для яких була встановлена імуномодулююча активність, показав, що незалежно від числа вуглеводних залишків у вуглеводному ланцюзі, зв'язаних ацилглікозидним зв'язком із агліконом, бісдесмозидні глікозиди в концентраціях 10-3 – 10-2 М не впливали на фонову активність нейронів. Навпаки, монодесмозидні глікозиди (10-3 – 10-4 М) здійснювали гіперполяризуючу дію на електричну активність як ідентифікованих, так і неідентифікованих нейронів. При цьому чітко спостерігалася кореляція між ступенем впливу на фонову електричну активність нейронів і гемолітичною активністю глікозидів (коефіцієнт кореляції 0.85). Зона виникнення потенціалів виявилася менш чуттєвою до дії тритерпенових глікозидів, ніж сама соматична мембрана.
6. Методом фіксації потенціалу в конфігурації “ціла клітина” встановлено, що розвиток тривалої гіперполяризації у нейронів при дії монодесмозидних глікозидів у концентраціях 10-3 – 10-4 М обумовлений підвищеним виходом К+ із клітин.
7. Результати наших експериментів дають можливість припустити, що монодесмозидні ТТГ здатні зв'язуватися з компонентами ліпідного шару нейрональної мембрани, що призводить до утворення в ній неселективних пор і витоку К+ із клітин. Цитотоксична властивість, що була виявлена у монодесмозидних глікозидів, повинна враховуватися при розробці лікарських препаратів на їхній основі.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ РОБІТ ЗА МАТЕРІАЛАМИ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Кононенко Н.И., Костюченко О.В. Механизмы генерации ритмоводящей активности в идентифицированных нейронах виноградной улитки //Нейрофизиология. –2001. –Т.33, №1. –С.46-54.
2. Ostrovskaya O.I., Kostyuchenko O.V., Krishtal O.A. A component of the transmembrane current in molluscan neurons is gated by both protons and voltage //Нейрофизиология. –2000. –Т.32, №3. –С.171-172.
3. Костюченко О.В., Гришковець В.І., Коренюк І.І. Особливості дії рослинних глікозидів на нейрони слимака //Фізіологічний журнал. –2001. –Т.47, №4. –С.42-48.
4. Костюченко О.В., Гришковец В.И., Соболев Е.А., Коренюк И.И. Влияние структурных факторов тритерпеновых гликозидов на изменение электрической активности нейронов моллюска //Химия природных соединений. –2001. №1. –С.39-42.
5. Костюченко О.В., Коренюк И.И. Эндогенная пейсмекерная активность изолированных нейронов моллюска //Ученые записки Таврического национального университета им. В.И. Вернадского. –2000. –Т.13(52). –С.37-41.
6. Костюченко О.В. Роль входящего кальциевого тока и Н-тока в генерации ритмоводящей активности нейронов виноградной улитки //Актуальные вопросы современной биологии.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЙСМЕКЕРНОЇ АКТИВНОСТІ НЕЙРОНІВ МОЛЮСКА ТА ВПЛИВУ НА НЕЇ ТРИТЕРПЕНОВИХ ГЛІКОЗИДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок