Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕСТЕРІВ НЕНАСИЧЕНИХ КИСЛОТ

ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕСТЕРІВ НЕНАСИЧЕНИХ КИСЛОТ

Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕСТЕРІВ НЕНАСИЧЕНИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Галатин Ігор Зіновійович
УДК 541.11
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕСТЕРІВ
НЕНАСИЧЕНИХ КИСЛОТ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті Львівська політехніка
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Ван-Чин-Сян Юрій Якович,
Національний університет Львівська політехніка,
завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Туровський Анатолій Антонович,
Відділення фізико-хімії і технології горючих
копалин ІФХ ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
завідувач відділу хімії і біотехнололгії горючих
копалин
кандидат хімічних наук,
Маршалок Галина Олексіївна,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри аналітичної хімії
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра фізичної та колоїдної
хімії.
Захист відбудеться 13 грудня 2001 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд.2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 5 листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Естери ненасичених кислот акрилового ряду мають велике практичне значення, завдяки їх унікальним властивостям, зумовленим специфічним знаходженням в молекулі сполуки двох функціональних центрів: подвійного зв’язку і карбоксильної групи –С(O)O. Полімери і співполімери на їх основі знаходять найширше використання у виробництві барвників, спеціальних каучуків, паперу, різноманітних штучних шкіряних виробів, органічного скла, коагулянтів, мономерних клеїв, рідких фотополімерних композицій для друкованих форм.
Розробка сучасних технологічних процесів, пов’язаних із хімічними і фазовими перетвореннями речовин, вимагає здійснення термодинамічного аналізу. За його допомогою можливе встановлення оптимальних умов промислового синтезу і очищення технічно важливих речовин, а також визначення реакційної здатності сполук і механізму реакції.
Дослідження термодинамічних властивостей акрилових сполук має досить значну історію. Тільки за останні роки у Національному університеті Львівська політехніка проведені цикли робіт, присвячених визначенню ентальпій утворення та випаровування акрилових альдегідів і кислот різної будови. Аналіз результатів цих робіт дозволяє стверджувати, що вони цілком достатні для створення екстраполяційних схем розрахунку згаданих термодинамічних властивостей індивідуальних сполук.
Значно менше робіт виконано з дослідження поведінки акрилових сполук у розчинах, тобто в реальних умовах процесів, пов’язаних з їх одержанням і очищенням.
На теперішній час у термохімічному відношенні естери ненасичених кислот акрилового ряду практично зовсім не вивчені. Виконані роботи поодинокі і одержані в них характеристики віднесені у довідниках до категорії малонадійних, тому не можуть бути рекомендованими для проведення термодинамічного аналізу індивідуальних речовин. Для естерів -метилкротонової кислоти термодинамічні характеристики відсутні взагалі. Аналогічне становище щодо дослідження фазової рівноваги рідина-пара у бінарних системах за участю акрилових сполук.
Отже, дослідження термодинамічних властивостей естерів ненасичених кислот акрилового ряду та їх розчинів є актуальним завданням хімічної термодинаміки і має принципово важливе значення для розробки теоретичних засад процесів синтезу та очищення акрилових мономерів як практично важливого, але недостатньо вивченого класу сполук.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЕСТЕРІВ НЕНАСИЧЕНИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок