Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка процесу кавітації та закономірності кінетики електрогідроімпульсного подрібнення матеріалів

Динаміка процесу кавітації та закономірності кінетики електрогідроімпульсного подрібнення матеріалів

Назва:
Динаміка процесу кавітації та закономірності кінетики електрогідроімпульсного подрібнення матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ФЕДІН ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 66.022.5:621.926.086
Динаміка процесу кавітації та закономірності кінетики електрогідроімпульсного
подрібнення матеріалів
05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі „Український державний хіміко-технологічний університет” Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ, Україна.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Виноградов Борис Володимирович,
ДВНЗ „Український державний
хіміко-технологічний університет”,
м. Дніпропетровськ, завідувач кафедрою
теоретичної механіки та опору матеріалів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шапорєв Валерій Павлович
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
завідувач кафедрою хімічної техніки та
промислової екології
кандидат технічних наук, доцент
Атаманюк Володимир Михайлович
Національний університет “Львівська політехніка”,
м. Львів, доцент кафедри хімічної
інженерії та промислової екології
Захист відбудеться “ 31 ” січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий „ ” 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К. Тимченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне хімічне виробництво потребує підвищення темпів виробництва та ступеня подрібнення порошкової сировини. У багатьох процесах хімічної технології, таких як лакофарбове виробництво, каталітичне перетворення речовини та інше, використовуються тонко подрібнені порошки твердих матеріалів. Наприклад, для виробництва високоякісних фарб на основі металоокисних пігментів, таких як двоокис титану, оксид цинку та інше, розмір часток сировини має досягати 1 мкм та менше. Перспективним напрямком конверсії газів і створення низькотемпературних паливнх елементів є процес каталізу на поверхні алмазного порошку, розмір часток якого має бути близький до колоїдного. Використання для подрібнення вказаних матеріалів традиційних апаратів, дія яких базується на ударно-стираючому механізмі подрібнення, недостатньо ефективне. Особливості механізму подрібнення призводять до підвищення витрат енергії, зносу тіл, що подрібнюють, та забрудненню продукту подрібнення. Вказані причини призводять до необхідності розробки нових апаратів для подрібнення, дія яких базується на принципово нових механізмах подрібнення.
Дослідженнями Інституту надтвердих матеріалів АН УРСР і Інституту тепло- і масообміну АН БРСР показані переваги використання пристроїв для подрібнення, дія яких ґрунтується на використанні явища високовольтного імпульсного електричного розряду в рідині. Високовольтний імпульсний електричний розряд є потужним чинником впливу на речовину. Різноманітні явища, які супроводжують імпульсний розряд в рідині, особливо кавітація, дозволяють здійснювати тонке і надтонке подрібнення твердих і абразивних матеріалів при значно меншому зносі робочих органів та меншому забрудненні продукту подрібнення.
Разом з тим до цього часу недостатньо вивчені основні закономірності гідромеханічних процесів при високовольтному імпульсному електричному розряді в розрядній камері. Зокрема невирішеною залишається задача управління електрогідроімпульсною кавітацією як чинника руйнуючої дії на матеріал. Недостатньо вивченими залишаються також закономірності кінетики тонкого і надтонкого електрогідроімпульсного подрібнення порошкових матеріалів. Вказані причини призводять до недостатньо повного використання енергії високовольтного імпульсного електричного розряду в рідині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Динаміка процесу кавітації та закономірності кінетики електрогідроімпульсного подрібнення матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок