Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗООІНДИКАЦІЯ СТАНУ ШТУЧНИХ І ПРИРОДНИХ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЗАХОДУ УКРАЇНИ

ЗООІНДИКАЦІЯ СТАНУ ШТУЧНИХ І ПРИРОДНИХ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЗАХОДУ УКРАЇНИ

Назва:
ЗООІНДИКАЦІЯ СТАНУ ШТУЧНИХ І ПРИРОДНИХ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЗАХОДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,81 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДУМИЧ ОКСАНА ЯКІВНА
УДК 574.58:504.05(477.8)+504.45(477.8)
ЗООІНДИКАЦІЯ СТАНУ ШТУЧНИХ І ПРИРОДНИХ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЗАХОДУ УКРАЇНИ
03.00.16 - екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зоології Львіського національного університету
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Олексів Ігор Теодозієвич,
ТзОВ “Агро”, заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Грицан Юрій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, грунтознавства і екології,
професор;
кандидат біологічних наук, в. о. доцента
Мацюра Олександр Володимирович,
Мелітопольський педагогічний університет,
кафедра екології, біорізноманіття і таксономії,
завідувач.
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “25травня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, біолого-екологічний факультет, корп. 17, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Ка-закова, 8.
Автореферат розісланий „25” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент А.О.Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Всезростаючий антропічний вплив на екосистеми, зокрема водні, призвів до забруднення їх органічними і неорганічними речовинами, збіднення фауністичного різноманіття та порушення процесів їх саморегуляції. У зв’язку з тим виникає крайня необхідність в оперативному контролі за станом водних екосистем в умовах їх забруднення та вдосконаленні методів і способів оцінки наслідків.
Індикатором стану водних екосистем може бути зоопланктон – угруповання нищих водних безхребетних тварин, які в процесі життєдіяльності зумовлюють синтез і деструкцію органічної речовини у водоймах, формують якість води. Однак, даних що стосуються водойм заходу України, недостатньо для оцінки їх стану. Регіон досліджень характеризується великомасштабною урбанізацією. Тут спостерігаються залповий характер випадання атмосферних опадів, дефіцит водних ресурсів, практикуються такі види робіт, за яких водна екосистема втрачає буферні властивості (Ковальчук, 1997). Стави спрямованого і неспрямованого генезису підлягають сильному впливові антропогенних чинників; вода в них потенційно токсична (Олексів та ін.,1995). Таким чином, вивчення структурно-функціональної організації зоопланктону в мінливих умовах середовища має не лише практичне, але й загальнобіологічне значення, зокрема щодо реакції на дію органічної речовини (ОР) і важких металів (ВМ).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати роботи були використані під час виконання держбюджетних тем: “Розробка еколого-токсикологічних методів оцінки забруднення природних вод ВМ”, номер державної реєстрації 0195U015593; “Біоценози водних та довколоводних екосистем Галичини в умовах антропогенного пресу”, номер державної реєстрації 0196U023002; “Закономірності та тенденції розвитку гідробіоценозів антропофікованих водойм західного регіону України і їх біологічний моніторинг”, номер державної реєстрації 0197U018079; “Сучасний стан та трансформаційні процеси в гідробіоценозах водойм західного регіону України, їх охорона та раціональне використання”, номер державної реєстрації 0100U001458.
Мета роботи й завдання дослiджень. Метою роботи є дослідження реакції зоопланктону на дію органічних і неорганічних забруднювачів води, встановлення найбільш інформаційних параметрів його змін та обґрунтування принципів біоіндикації водного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗООІНДИКАЦІЯ СТАНУ ШТУЧНИХ І ПРИРОДНИХ ВОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ЗАХОДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок