Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ СПОЛУК КОБАЛЬТУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ СПОЛУК КОБАЛЬТУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ СПОЛУК КОБАЛЬТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Желавська Юлія Анатоліївна
УДК 621.357.7:541.138.3
УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПЕРЕРОБКИ СПОЛУК КОБАЛЬТУ
Спеціальність 05.17.03 - технічна електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Науковий
керівник: | доктор технічних наук, професор
Байрачний Борис Іванович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
завідувач кафедри технічної електрохімії
Офіційні
опоненти: | доктор технічних наук, професор
Костін Микола Олександрович,
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту,
завідувач кафедри теоретичних основ електротехніки
кандидат технічних наук, доцент
Рой Ірина Дмитрівна,
Національний фармацевтичний університет, м. Харків,
доцент кафедри неорганічної хімії
Провідна
установа: | Український державний хіміко-технологічний університет,
Іінститут гальванохімії, Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 03.04.2003 р. о 14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21, технічний корпус, ауд.12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий 28.02.2003р.
В.О. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Мельник А.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кобальт і його сполуки знаходять широке використання в машинобудуванні, хімічній, металургійній і інших галузях техніки. Україна не має сировинних рудних запасів кобальту. Водночас, у ряді галузей на підприємствах накопичуються вторинні кобальтвмісні матеріали. До них слід віднести відпрацьовані кобальтові каталізатори, що містять до 35 % металевого кобальту, нержавіючі сталі, вироби з кераміки й інші матеріали. Зазначені матеріали фізико-хімічними методами переводять в розчинні сполуки кобальту, а потім піддають гідроелектрометалургійній переробці з одержанням чистого кобальту або його солей. Особливістю таких процесів є їхня різноманітність та багатоопераційність вилуження іонів кобальту при одержанні концентрованих розчинів (концентрація іонів кобальту більш ніж 1 моль/дм3). Одночасно при використанні малоконцентрованих розчинів, з концентрацією іонів кобальту менш ніж 0,85 моль/дм3, технологія вилуження істотно спрощується за рахунок зменшення кількості операцій нейтралізації і випарювання. Тому дослідження катодного відновлення кобальту з малоконцентрованих сульфатно-хлоридних розчинів має важливе теоретичне і прикладне значення. У літературі кінетичні залежності катодного осадження кобальту вивчені недостатньо. Головним чином вивчаються процеси гідроелектрометалургійної переробки цього металу. Водночас, не вивчені умови одержання порошків кобальту і його оксидів електролізом з електролітів, отриманих фізико-хімічною переробкою вторинної кобальтвмісної сировини. Викликає інтерес вивчення механізму розряду іонів кобальту з малоконцентрованих розчинів, вплив на кінетичні параметри електродних реакцій компонентів електроліту.
У процесі фізико-хімічної переробки сировини , що має сполуки кобальту, у робочих розчинах накопичуються фонові компоненти, видалення яких з електролітів ускладнює технологічний процес. Тому необхідно провести додаткові дослідження по виявленню граничних концентрацій іонів натрію, хлорид- і сульфат-іонів, при яких вони не впливають на швидкість катодних реакцій у досліджуваних розчинах.
Питання удосконалення технологій переробки кобальтвмісної вторинної сировини з метою одержання металевого кобальту або його сполук є важливим для сучасної промисловості України, в зв'язку з відсутністю сировинної бази для виробництва кобальту.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕРОБКИ СПОЛУК КОБАЛЬТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок