Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ГНУЧКОСТІ У СЛАБОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ

РОЗВИТОК ГНУЧКОСТІ У СЛАБОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ

Назва:
РОЗВИТОК ГНУЧКОСТІ У СЛАБОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені К. Д. УШИНСЬКОГО
Коломійченко Олег Юрійович


УДК 371.911+370.156+370.18


РОЗВИТОК ГНУЧКОСТІ
У СЛАБОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ
МОЛОДШИХ КЛАСІВ
13.00.03 - корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені
К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, професор
Шеремет Борис Григорович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського, завідувач
кафедри дефектології та фізичної реабілітації,
директор Інституту фізичної культури та реабілітації.
 
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Сердюченко Віра Іванівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
імені В.П. Філатова АМН України,
завідувач лабораторії розладів бінокулярного зору;
- кандидат педагогічних наук
Яримбаш Ксенія Сергіївна,
Запорізький національний технічний університет, старший
викладач кафедри фізичної культури і спорту.
 
Захист відбудеться „22” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.04 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „21” травня 2007 року.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Копусь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розбудови соціального й економічного життя України як незалежної держави відбувається реформування і модернізація системи освіти та виховання підростаючого покоління. У цьому процесі значне місце посідає освіта дітей з особливими потребами, яка є складовою системи медико-педагогічної, професійної та соціальної реабілітації осіб, що мають фізичні та психічні порушення. Загальною метою цієї освіти є створення особам з вадами фізичного та психічного розвитку умов для корекції, компенсації, розвитку й удосконалення фізичних, психічних можливостей, що необхідні для самообслуговування, трудової діяльності, самозабезпечення і сімейного життя. Зокрема, в Національній доктрині розвитку України у ХХІ столітті наголошується на посиленні уваги до фізичної і соціальної реабілітації дітей з вадами зорового аналізатора.
У зв’язку з цим створюються спеціалізовані навчальні заклади, школи-інтернати, лікувальні центри, навчальні заклади санаторного типу, розробляються освітні програми, що враховують можливості дітей з певними вадами, створюються навчальні посібники з предметів. Особлива увага приділяється підготовці педагогів для роботи з дітьми, що мають особливі потреби відповідної нозології.
Однак, незважаючи на значні доробки соціальних інститутів у фізичній і соціальній реабілітації означеної категорії дітей, залишається низка нерозв’язаних наукових, методичних і технологічних проблем. Серед них - проблема формування у слабозорих дітей просторової орієнтації, тактильної та пропріоцептивної чутливості при реалізації гностичних, уточнювальних, адаптивних та виконавчих рухових дій (В.Г. Григоренко, Б.Ф. Ломов, Б.В. Сермеєв, Л.І Солнцева, Б.Г. Шеремет).
Складна структура дефекту слабозорих дітей обумовлює низку адаптаційних та пізнавальних ускладнень у процесі їх навчально-пізнавальної діяльності. У структурі вторинних відхилень особливо потерпають процеси формування просторово-часової орієнтації, координаційних функцій та рухливості в суглобах. На думку вчених, резерв удосконалення просторово-часової орієнтації людини в нормі і патології знаходиться у сфері цілеспрямованого розвитку рухливості суглобів опорно-рухового апарату. Індивідуальний розвиток гнучкості забезпечує слабозорим дітям необхідний рівень міжм’язової координації, оптимальне співвідношення екзогенних та ендогенних факторів у моделюванні рухливості, що дуже важливо в умовах навчання, трудової, побутової діяльності (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ГНУЧКОСТІ У СЛАБОЗОРИХ ШКОЛЯРІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок