Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделювання стану малих басейнових геосистем урбанізованих ландшафтів (на прикладі Києва)

моделювання стану малих басейнових геосистем урбанізованих ландшафтів (на прикладі Києва)

Назва:
моделювання стану малих басейнових геосистем урбанізованих ландшафтів (на прикладі Києва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ВЕРЕС КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК (502.63+504.4) : 913 (477-25)
моделювання стану малих басейнових геосистем
урбанізованих ландшафтів (на прикладі Києва)
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної географії та геоекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Самойленко Віктор Миколайович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, географічний факультет,
професор кафедри фізичної географії та геоекології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Денисик Григорій Іванович
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри фізичної географії
кандидат географічних наук
Набиванець Юрій Богданович
Науково-дослідний гідрометеорологічний інститут
НАН України і Міністерства України з питань
надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
від наслідків Чорнобильської катастрофи,
заступник директора з наукової роботи
Захист відбудеться “25” вересня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, МСП 680, проспект Глушкова, 2, географічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий “10” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07
доктор географічних наук, професор С.І.Іщук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Негативні наслідки впливу розвитку суспільства та економіки на гідродовкілля значною мірою виявляються стосовно невеликих річкових басейнів, що безпосередньо розташовані на територіях істотного за концентрацією та інтенсивністю такого впливу – територіях великих міст, включаючи їх оточення, які у сучасних наукових працях кваліфікуються як урбанізовані ландшафти (або ландшафтно-урбанізаційні системи) найбільшого порядку. Тому, зважаючи і на те, що урбанізовані водозбори малих річок у сукупності досить "вагомо" визначають і загальну геоекологічну ситуацію у басейнах великих водотоків, тема даної роботи – створення апарату адекватної модельної оцінки стану зазначених водозборів як басейнових геосистем ландшафтної територіальної структури з метою поліпшення цього стану – є вельми актуальною у сфері конструктивної географії та геоекології.
Крім того, слід зазначити, що у наявних науково-методичних розробках з аналізу стану малих басейнових геосистем існує низка невирішених для моделювання такого стану проблем. Останні зумовлено, зокрема, неврахуванням суттєвого ступеня урбанізації геосистем за вельми невеликих їх розмірів, симплексною, найчастіше лише гідроекологічною спрямованістю вивчення стану геосистем, до того ж на основі скринінгових, а не моніторингових досліджень, недосконалістю понятійного та критеріального апарату оцінки стану тощо. Все це також свідчить про актуальність обраної проблематики роботи з огляду і на необхідність поєднання у дослідженнях зазначеного спрямування конструктивно-географічного, урболандшафтознавчого, ландшафтно-екологічного, гідроекологічного та водогосподарсько-екологічного підходів із застосуванням геоінформаційних технологій та з синергічно ефективним для моделювання стану малих басейнових геосистем урбанізованих ландшафтів комплексуванням зазначених підходів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за змістом дисертації були виконані згідно з планами науково-дослідних робіт кафедри фізичної географії та геоекології за участі автора як виконавця держбюджетних тем "Регіональні геоекологічні проблеми України" (2001-2005 рр., № д.р.0198U007826) і "Методичні засади розробки основ регіонального природокористування в Україні" (2005-2007 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: моделювання стану малих басейнових геосистем урбанізованих ландшафтів (на прикладі Києва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок