Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ НЕЙРО-ЕНДОКРИННОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ

ОСОБЛИВОСТІ НЕЙРО-ЕНДОКРИННОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ НЕЙРО-ЕНДОКРИННОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МОЛОЧЕК НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.12-008.6-072-053.2
ОСОБЛИВОСТІ НЕЙРО-ЕНДОКРИННОЇ РЕГУЛЯЦІЇ
У ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ
14.01.10 - Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педіатрії N4 Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Майданник Віталій Григорович, Національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії N4.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Навроцька Галина Антонівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, головний науковий співробітник відділу проблем медичної допомоги дітям і матерям;
доктор медичних наук, професор Коренєв Микола Михайлович, Харківський НДІ охорони здоров’я дітей та підлітків МОЗ України, директор.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педаітрії N2, м. Київ.
Захист відбудеться “24” вересня 1999 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.553.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (252050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (252050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 21 ” серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Незважаючи на інтенсивне дослідження вегетативних дисфункцій (ВД), проблема їх вивчення залишається досить актуальною, оскільки останніми роками спостерігається значне збільшення кількості дітей з цими порушеннями. Тільки за останні роки кількість госпіталізованих хворих з вегетативними порушеннями збільшилась в 3 рази (В.Г.Майданник, Н.М.Кухта, 1992) і в структурі захворювань загальної популяції дітей становлять 20% всієї патології (В.Д.Чеботарьова і співавт., 1993). Тому значно зріс інтерес лікарів-педіатрів до вивчення і розуміння сутності ВД, особливо після аварії на ЧАЕС (О.М.Лук’янова, 1994; О.М. Лук’янова і співавт., 1998; Ю.Г.Антипкін і співавт., 1996 та ін.). У структурі захворювань нервової системи у дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, найвищу питому вагу має вегетативно-судинна дисфункція (ВСД), яка зустрічається у 37-38% (Г.Г.Бородай, Ж.В.Усатенко, 1998).
Значне поширення ВД серед дітей спричинює розвиток у більшості з них психосоматичних захворювань (О.М.Вейн і співавт., 1981, 1997; В.А. Смірнов, 1985; Campo, Fritsch, 1994). Загальновідомо, що це виникає внаслі-док порушення нейрогуморальної регуляції сомато-вегетативних функцій (В.А.Смірнов, 1985; Н.О.Білоконь, М.Б.Кубергер, 1987; С.С. Острополець і співавт., 1991; Drory, 1995). Однак механізми, що лежать в основі цих порушень, до кінця не вивчені. Припускають, що в патогенезі ВД у дітей велике значення мають стресові ситуації (О.М.Лук’янова, М.Л.Тараховський, 1994), порушення вегетативного гомеостазу і розлади функціонування ендокринної системи (В.А.Кельцев і співавт., 1991). Проте питання про характер порушення гомеостазу і ендокринної системи у дітей з різними клінічними формами ВД вимагає подальшого детального вивчення.
Комплексного вивчення і порівняльної оцінки показників вегетативного гомеостазу та вегетативної забезпеченості у дітей з різними формами вегетативних порушень не проводилось. Практично не вивчено характер відхилень на сегментарному і надсегментарному рівнях при ВД у дітей. Не досліджено діагностичного значення викликаних симпатичних шкірних потенціалів (ВСШП) у дітей з ВД, а також відсутні обгрунтовані критерії ранньої, особливо донозологічної, діагностики різних клінічних форм вегетативних порушень.
Зв”язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ НЕЙРО-ЕНДОКРИННОЇ РЕГУЛЯЦІЇ У ДІТЕЙ З ВЕГЕТАТИВНИМИ ДИСФУНКЦІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок