Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод оцінки впливу експлуатаційних факторів на запас газодинамічної стійкості компресорів ГТД

Метод оцінки впливу експлуатаційних факторів на запас газодинамічної стійкості компресорів ГТД

Назва:
Метод оцінки впливу експлуатаційних факторів на запас газодинамічної стійкості компресорів ГТД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,98 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СУНЬ ГАОЮН
УДК 629.735.036
Метод оцінки впливу експлуатаційних факторів на запас газодинамічної стійкості компресорів ГТД
Спеціальність 05.22.20 – Експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Панін Владислав Вадимович, професор кафедри авіаційних двигунів Національного авіаційного університету
Офіційні опоненти: |
Член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Халатов Артем Артемович,
завідувач відділом високотемпературної теплогазодинаміки Інституту технічної теплофізики
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Дихановський Віктор Миколайович, головний науковий співробітник Секції прикладних проблем президії Національної академії наук України
Провідна установа: | Національний транспортний університет
Захист дисертації відбудеться “03” квітня 2007р. о 15-00 годині в аудиторії 1.002 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, проспект Космонавта Комарова ,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, проспект Космонавта Комарова ,1.
Автореферат розісланий “ 02 ” березня 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д26.062.03,
доктор технічних наук, професор О.І.Запорожець
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В процесі експлуатації авіаційний двигун підпадає під вплив великого числа різноманітних факторів, пов'язаних як із зовнішніми параметрами, що характеризують стан атмосфери, так і з параметрами, обумовленими особливостями використання двигуна в системі силової установки літака. Всі ці фактори можна об'єднати в поняття експлуатаційних. Сюди відносяться такі параметри повітря, як тиск, температура, вологість, а також параметри потоку, такі, як нерівномірність і нестаціонарність полів тиску і температури, турбулентність, які обумовлені умовами польоту. Одним з визначальних чинників, що забезпечує високий рівень безпеки польотів, є впровадження в експлуатацію оптимальних систем діагностування технічного стану (ТС) силових установок, що дозволяють визначити фактичне значення основних параметрів газотурбінних двигунів (ГТД) в продовж його експлуатації. В умовах експлуатації в першу чергу необхідно здійснювати моніторинг тих параметрів, зміна яких впливає на льотні характеристики літального апарату, а, отже, визначає рівень безпеки польотів. До числа таких параметрів відносяться тяга або потужність двигуна, температура газу перед турбіною й запас газодинамічної стійкості (ГДС) його компресора.
Вищенаведені обставини дозволяють зробити висновок про те, що розробка методу оцінки впливу експлуатаційних факторів на запас ГДС компресорів ГТД є, безсумнівно, актуальним завданням, вирішення якого дозволяє підвищити рівень безпеки польотів за рахунок запобігання випадків помпажу в польоті.
При переході до обслуговування авіаційної техніки за технічним станом, особливо актуальною, стає задача розробки методів, що дозволяють оцінити вплив ТС проточної частини двигуна й експлуатаційних факторів при визначенні наявної величини запасу газодинамічної стійкості компресора.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є складовою частиною досліджень, що проводяться в Національному авіаційному університеті і направлені на підвищення рівня безпеки польотів і вдосконалення систем діагностування авіаційних ГТД. Робота виконувалась в рамках науково-дослідних робіт: №107 - ДБ03 “Підвищення надійності та економічної ефективності ГТД шляхом аеродинамічного удосконалення компресорів” (2003-2005р.); №3 - Ф1/К14 “Розробка та дослідження ефективності нових методів забезпечення газодинамічної стійкості компресорів авіаційних ГТД”. (2005-2007р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Метод оцінки впливу експлуатаційних факторів на запас газодинамічної стійкості компресорів ГТД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок