Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЛУТАТІОНЗАЛЕЖНА АНТИОКСИДАНТНА СИСТЕМА І ТОЛЕРАНТНІСТЬ ПРОРОСТКІВ КУКУРУДЗИ, СОЇ Й ГОРОХУ ЗА ДІЇ КАДМІЮ ТА НІКЕЛЮ

ГЛУТАТІОНЗАЛЕЖНА АНТИОКСИДАНТНА СИСТЕМА І ТОЛЕРАНТНІСТЬ ПРОРОСТКІВ КУКУРУДЗИ, СОЇ Й ГОРОХУ ЗА ДІЇ КАДМІЮ ТА НІКЕЛЮ

Назва:
ГЛУТАТІОНЗАЛЕЖНА АНТИОКСИДАНТНА СИСТЕМА І ТОЛЕРАНТНІСТЬ ПРОРОСТКІВ КУКУРУДЗИ, СОЇ Й ГОРОХУ ЗА ДІЇ КАДМІЮ ТА НІКЕЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
СИЩИКОВ ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 581.2 : 632.15
ГЛУТАТІОНЗАЛЕЖНА АНТИОКСИДАНТНА СИСТЕМА І ТОЛЕРАНТНІСТЬ ПРОРОСТКІВ КУКУРУДЗИ, СОЇ Й ГОРОХУ ЗА ДІЇ КАДМІЮ ТА НІКЕЛЮ
03.00.12 - фізіологія рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізіології рослин і біології ґрунтів Криворізького ботанічного саду НАН України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
ГРИШКО Віталій Миколайович
Криворізький ботанічний сад НАН України,
завідувач відділу фізіології рослин і біології ґрунтів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ТКАЧУК Катерина Семенівна
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор
ДОЛГОВА Лідія Григорівна
Дніпропетровський Національний університет, кафедра фізіології рослин і екології
Провідна установа: Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
НАН України
Захист відбудеться “ 15 ” січня 2004 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м.Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м.Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
Автореферат розісланий “ 12 ” грудня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Труханов В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне загострення екологічної ситуації є однією з найважливіших проблем, що обумовлює необхідність вивчення механізмів адаптації та резистентності рослинних організмів до важких металів, як найнебезпечніших забруднювачів (Усманов, 2001). Високий рівень їх надходження спричиняє істотні порушення обміну речовин та пригнічення ростових процесів, що приводить до зниження продуктивності рослин (Bishnoi, 1993; Moral, 1994). На сьогодні вплив кадмію на перебіг фізіолого-біохімічних процесів у рослинних організмів вже частково з’ясований. Водночас акумуляція і фізіологічна роль нікелю у рослин та їх толерантність до нього практично не вивчені (Sanita di Toppi, 1999; Baccouch, 1998).
Розкриття механізмів формування адаптаційних реакцій не можливе без вивчення антиоксидантних систем, зокрема глутатіонзалежної, яка приймає активну участь в біохімічних процесах захисту рослинної клітини при стресовому впливі різноманітних абіотичних факторів (Guo, 1995; Марченко, 1996, 1999; Das, 1997; Мильнікова, 2001). Особливу роль в ній відіграє глутатіон – попередник фітохелатинів, які здатні зв’язувати значну кількість металів (передусім кадмію), що надходять у тканини рослин (Rauser, 1995, 2000). Залишаються і надалі актуальними дослідження особливостей функціонування глутатіонзалежної антиоксидантної ферментативної системи, яка обумовлює толерантність рослин за дії важких металів, зокрема кадмію та нікелю.
В екологічній фізіології при визначенні толерантності рослин до дії різних чинників запропоновано використання інтегральних показників: індексу ростового інгібування (Leita, 1993) та толерантності (Lenka, 1993). Але необхідно встановити найінформативніші показники впливу кадмію та нікелю на початкові етапи росту. Проведення досліджень в цьому напрямку є актуальним для відбору толерантних видів до важких металів.
Вищевикладене обумовило вибір мети дисертаційної роботи, а саме вивчення функціонування антиоксидантної системи циклу глутатіону і толерантності рослин до дії кадмію та нікелю.
Зв’язок роботи з науковими темами. Робота виконана у відділі фізіології рослин і біології ґрунтів Криворізького ботанічного саду НАН України під час навчання в аспірантурі протягом 1999-2002 рр. як складова частина науково-дослідної теми “Адаптація рослин до дії техногенного забруднення навколишнього середовища підприємствами металургійного комплексу та біологічні процеси оптимізації їх мінерального живлення” (№ державної реєстрації 0100U002730) (2000-2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЛУТАТІОНЗАЛЕЖНА АНТИОКСИДАНТНА СИСТЕМА І ТОЛЕРАНТНІСТЬ ПРОРОСТКІВ КУКУРУДЗИ, СОЇ Й ГОРОХУ ЗА ДІЇ КАДМІЮ ТА НІКЕЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок