Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> У ХАО ПОЕТИКА ПЕЙЗАЖУ В РОСІЙСЬКІЙ ТА КИТАЙСЬКІЙ ПРОЗІ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ А.П.ЧЕХОВА, І.О.БУНІНА, ЛАО ШЕ, БА ЦЗІНЯ)

У ХАО ПОЕТИКА ПЕЙЗАЖУ В РОСІЙСЬКІЙ ТА КИТАЙСЬКІЙ ПРОЗІ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ А.П.ЧЕХОВА, І.О.БУНІНА, ЛАО ШЕ, БА ЦЗІНЯ)

Назва:
У ХАО ПОЕТИКА ПЕЙЗАЖУ В РОСІЙСЬКІЙ ТА КИТАЙСЬКІЙ ПРОЗІ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ А.П.ЧЕХОВА, І.О.БУНІНА, ЛАО ШЕ, БА ЦЗІНЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
УДК 82.091
У ХАО
ПОЕТИКА ПЕЙЗАЖУ В РОСІЙСЬКІЙ ТА КИТАЙСЬКІЙ
ПРОЗІ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ А.П.ЧЕХОВА, І.О.БУНІНА, ЛАО ШЕ, БА ЦЗІНЯ)
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Іванова Наталія Павлівна, доцент кафедри методики викладання філологічних дисциплін Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Гром’як Роман Теодорович, завідувач кафедри теорії літератури та компаративістики, Тернопільський державний педагогічний університет ім. В.Гнатюка;
кандидат філологічних наук Ісаєва Наталія Станіславівна, асистент кафедри китайської, корейської та японської філології, Київський національний університет імені Т. Г. Шевченка
Провідна установа
Дніпропетровський національний університет, кафедра порівняльного та російського літературознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “21” квітня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4)
Автореферат розісланий “15” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Лавров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Світ оформлений поетично, картина його багатовимірна і кожною культурою сприймається по-своєму. На перетині філософії природи і психології людини виникає поетика пейзажу, яка знаходить своє обгрунтування у філософії мистецтва, в історичному просторі ставлення людини до світу. Поетика пейзажу – досить складне і багатовимірне утворення, що оформилось у традицію мислення, яка має різноманітні історичні джерела і форми. Вона сягає корінням у синкретизм первісного світовідчування, оформляється ідеєю гармонії світу і людини, що усталюється в східній і західній культурі давнини. Глибинний зміст поетики пейзажу розкривається в мистецтві – найважливішому інструменті духовного бачення світу.
У зв’язку з цим літературна компаративістика дає можливість не тільки проаналізувати особливості та форми міжлітературного процесу, але й шляхом зіставного аналізу художніх творів, написаних у руслі різних літературних і культурних традицій, порівняти різні картини світу, філософські та художні системи. Це зумовило актуальність проведеного дослідження, оскільки нами не було виявлено робіт, присвячених зіставленню поетики російської та китайської літератури. Між тим, зіставлення таких різних за своєю культурною спадщиною, національною специфікою і, як наслідок, філософією світосприймання літератур – російської та китайської, – є дуже цікавим, тому що їхні ідейно-художні устремління подібні, у процесі розвитку відбувалося їхнє взаємозбагачення. Художні й філософські узагальнення однієї літератури були базою для нового етапу чи пошуку нових форм розвитку іншої. Тому таке зіставлення необхідне для більш глибокого розуміння особливостей літературних процесів обох країн.
Що стосується теоретичної основи проведеного зіставного аналізу, то насамперед слід виділити роботу Д. Дюришина “Теория сравнительного изучения литературы” (1979), де подано базові поняття і методологічні основи літературної компаративістики; статтю Д. С. Наливайка “Домінанти систем національних культур і міжнаціональні літературні відносини” (2006), де проаналізовано літературні зв’язки між країнами Західної Європи і Росії в XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: У ХАО ПОЕТИКА ПЕЙЗАЖУ В РОСІЙСЬКІЙ ТА КИТАЙСЬКІЙ ПРОЗІ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ А.П.ЧЕХОВА, І.О.БУНІНА, ЛАО ШЕ, БА ЦЗІНЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок