Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування готовності МАЙБУТНІХ Учителів початкових класів до гуманістичного виховання учнів

Формування готовності МАЙБУТНІХ Учителів початкових класів до гуманістичного виховання учнів

Назва:
Формування готовності МАЙБУТНІХ Учителів початкових класів до гуманістичного виховання учнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,06 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Пащенко Дмитро Іванович
УДК 378.14 + 37.034
Формування готовності МАЙБУТНІХ Учителів початкових класів до гуманістичного виховання учнів
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Мороз Олексій Григорович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри педагогіки і психології вищої школи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Савченко Олександра Яківна,
АПН України, віце-президент;
доктор педагогічних наук, професор,
Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри соціальної педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор,
Кічук Надія Василівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться "18" січня 2007 р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий "14" грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г. Ярошенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Гуманізація навчально-виховного процесу є однією з тих проблем, які можна назвати "вічними". Вона така ж вічна, як і саме виховання. Потреба в олюдненні соціуму особливо загострювалася в критичні періоди життя суспільства. Адже чим більшою є деструктивна дія соціуму, тим більш нагальною стає потреба у відповідній протидії з боку сім’ї та школи. Актуальність цієї проблеми в сучасних умовах обумовлюється тими зрушеннями у сфері виховання, які відбуваються сьогодні в Україні та в світі і є проявами процесу глобалізації: поступове усвідомлення, що людина є найвищою цінністю; сприйняття світу як єдиної системи різноманітних ментальностей, ідей, переконань, культур тощо.
Гуманного ставлення до дитини вимагають такі міжнародні документи, як Декларація прав дитини (1959 р.) та Конвенція про права дитини (1989 р.). У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті проголошено, що "українська освіта має гуманістичний характер". Згідно з цим документом передбачається "формування високої гуманістичної культури особистості, здатності протидіяти проявам бездуховності", а серед пріоритетів державної політики в розвитку освіти окремо виділено "формування національних та загальнолюдських цінностей".
У сучасних концепціях, розроблених провідними вченими АПН України, рефреном проходить ідея олюднення, одухотворення змісту навчального матеріалу, щоб це були не формалізовані знання, уміння і навички (ЗУНи), а морально орієнтовані, які переходили б у позитивні якості особистості, сприяли б розвитку дитини (В.І. Бондар), розвитку, який орієнтується не на середньостатистичний рівень, а передбачає здобуття вищих для конкретної дитини досягнень (О.В. Киричук). Адже гуманістична педагогіка – це педагогіка розвитку. А для цього потрібен учитель, здатний олюднити, гуманізувати виховання, у якого пріоритетним є не зміст виучуваного, а ті образи, переживання, ставлення до навколишньої дійсності та історії, які виникають у дітей у процесі засвоєння навчального матеріалу. Такого ж учителя потребує і особистісно орієнтований підхід у освіті та вихованні (концепція І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Формування готовності МАЙБУТНІХ Учителів початкових класів до гуманістичного виховання учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок