Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Олександр Кониський у громадсько-політичному І культурно-освітньому житті україни (друга половина ХІХ ст.)

Олександр Кониський у громадсько-політичному І культурно-освітньому житті україни (друга половина ХІХ ст.)

Назва:
Олександр Кониський у громадсько-політичному І культурно-освітньому житті україни (друга половина ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,27 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Мисюра Олександр Олександрович
УДК 930 (477)(092) „18” Кониський
Олександр Кониський
у громадсько-політичному І культурно-освітньому
житті україни (друга половина ХІХ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства і політології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Половець Володимир Михайлович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т. Г. Шевченка,
завідувач кафедри українознавства і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Білоцерківський Василь Якович,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Наумов Сергій Олександрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Донецький національний університет
(кафедра історії України)
Захист відбудеться 16 грудня 2005 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий 8 листопада 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження визначається потребами, переосмисленням ролі і значення українського ліберального та національно-визвольного руху в другій половині ХІХ ст. і його провідних постатей, до яких по праву належить Олександр Якович Кониський – письменник, публіцист, науковець і громадський діяч. Зумовлюється вона, по-перше, необхідністю реконструювати наукову біографію О.Кониського, акцентувати увагу на періодах, коли він працював у Полтаві, перебував на засланні та за кордоном, брав участь у роботі Київської громади і обирався гласним Київської міської думи, налагоджував зв’язки з українськими діячами в Галичині, був ініціатором заснування Літературного товариства імені Т.Шевченка та сприяв перетворенню його в НТШ; по-друге, потребами аналізу творчого доробку автора і з’ясуванням його ролі у розвитку шевченкознавства, громадянської поезії та видавничої справи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема виконана згідно з планом науково-дослідницьких робіт з історії України на кафедрі українознавства і політології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.
Об’єктом дисертаційного дослідження є особа, життєвий шлях Олександра Яковича Кониського.
Предметом дисертаційного дослідження є громадсько-політична та культурно-просвітницька діяльність О.Кониського, зокрема участь у наукових, просвітницьких, громадських і політичних організаціях, система поглядів на відродження національно-культурного та громадського життя українського народу.
Хронологічні рамки дисертації, враховуючи специфіку дослідження персоналій, охоплюють період життя О.Кониського – (1836-1900 рр.)
Мета даного дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу спеціальної літератури, опублікованих та нововиявлених документальних матеріалів реконструювати життя і діяльність О.Кониського, з’ясувати його роль і місце в суспільно-політичних процесах України другої половини ХІХ ст., дати характеристику його наукової і культурно-просвітницької діяльності, проаналізувати публіцистичну та епістолярну спадщину.
Для досягнення поставленої мети автор повинен вирішити такі дослідницькі завдання:
- проаналізувати стан і ступінь дослідження проблеми в українській та зарубіжній історіографії, визначити рівень і повноту її джерельного забезпечення;
- відтворити наукову біографію О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Олександр Кониський у громадсько-політичному І культурно-освітньому житті україни (друга половина ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок