Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНІВ УКРАЇНИ (на прикладі залізничного транспорту)

ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНІВ УКРАЇНИ (на прикладі залізничного транспорту)

Назва:
ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНІВ УКРАЇНИ (на прикладі залізничного транспорту)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Ярош Олег Михайлович
УДК 332.12.656.2
ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
(на прикладі залізничного транспорту)
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Чернюк Людмила Григорівна, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, завідуюча відділом проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил та розселення.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Сич Євген Миколайович, Київський університет економіки і технологій транспорту, завідуючий кафедрою “Економіка підприємств транспорту”;
доктор економічних наук, професор Мармуль Лариса Олександрівна, Херсонський державний аграрний університет, завідуюча кафедрою “Облік і аудит”.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться “16” вересня 2002 р. об 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомиться у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “13” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна, маючи значний природо-ресурсний потенціал, високий рівень кваліфікації трудових ресурсів, потужну матеріально-технічну і наукову базу, на сьогоднішній день все ще залишається в складному економічному становищі. Подолання такого стану можливе шляхом активізації комплексного розвитку господарства як країни в цілому, так і її регіонів, що забезпечить раціональне використання природно-ресурсного потенціалу і сприятиме подоланню кризових явищ в господарській діяльності держави і її регіонів.
Однією з причин кризового стану економіки України є розрив господарських зв'язків з державами близького і далекого зарубіжжя та між регіонами країни, що призвело до втрати вітчизняними товаровиробниками традиційних ринків і утруднює вихід на нові ринки збуту своєї продукції. Основу економічних зв'язків складає транспорт, який забезпечує обмін між регіонами та країнами і є одним із важливих чинників територіального поділу праці.
На сьогоднішній день в Україні на ринку транспортних послуг одне з перших місць займає залізничний транспорт. Серед інших видів транспорту він посідає перше місце по вантажообігу, а також здійснює значний обсяг перевезень пасажирів. Негативні процеси в економіці країни в значній мірі вплинули на його роботу, що привело до зниження дієвості, а також прибутковості підприємств залізничного транспорту.
Складовими частинами залізничного транспорту країни є 6 залізниць - Донецька, Придніпровська, Південно-Західна, Південна, Львівська і Одеська. Здійснюючи значний обсяг перевезень вантажів, залізниці забезпечують внутрішні та зовнішні зв'язки регіонів країни, впливають на розвиток їх господарств. В останні роки, як і по всій державі, на залізницях України спостерігалось зниження всіх показників їх діяльності: зменшились обсяги перевезень у всіх видах сполучень, погіршилась якість послуг, що надають залізниці, зросла зношеність рухомого складу та ін., що значно вплинуло і на розвиток господарського комплексу районів їх обслуговування. Все це вимагає вирішення ряду завдань щодо удосконалення діяльності залізниць в забезпеченні потреб господарства району обслуговування необхідним рівнем транспортних послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНІВ УКРАЇНИ (на прикладі залізничного транспорту)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок