Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ КОМПЛЕКСОМ ВЕЛИКОГО МІСТА

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ КОМПЛЕКСОМ ВЕЛИКОГО МІСТА

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ КОМПЛЕКСОМ ВЕЛИКОГО МІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КОСТЕРІН Володимир Олександрович
 
УДК 332.132: 316.32
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ КОМПЛЕКСОМ
ВЕЛИКОГО МІСТА
25.00.05 – галузеве управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
ЧУГАЄВ Анатолій Олексійович,
Академія державної податкової служби України, завідувач кафедри аудиту і економічного аналізу.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ОРЛАТИЙ Михайло Кузьмович,
Академія державного управління при Президентові України, професор кафедри управління містом;
кандидат наук з державного управління
МЕЧИНСЬКИЙ Олексій Борисович,
ЗАТ “АФ” Київська аудиторська група”,
Шевченківській філіал, директор.
Провідна установа - | Економічний науково-дослідний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, м. Київ.
Захист відбудеться 25 червня 2002 року о 16.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ – 57, вул. Ежена Потьє, 20, ауд.201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ – 57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 24 травня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. К. МАЙБОРОДА


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах переходу України від адміністративно-командної системи до правової цивілізованої держави з ринковими відносинами посилюється роль управління соціально-економічними процесами як у країні, так і в окремих її регіонах і великих містах на основі наукових підходів. Розвиток найбільших міст поки що залишається некерованим, хоча вони є центрами політичного, культурного життя й одночасно джерелами виникнення всіх суперечностей і проблем економіки. Він повинен відповідати потребам та інтересам країни й здійснюватися в унісон з її соціально-економічним прогресом. Разом із зростанням міст в історичному ракурсі з’являлися супутні проблеми урбанізації, організації міської інфраструктури, зайнятості населення і його міграції, збалансованості економіко-виробничого комплексу.
Проблемами урбанізації населення й оптимізації зовнішнього середовища міст займалися російські вчені: Н. Антонов, А. Ахієзов, Т. Заславська, Г. Лапко, Ю. Пивоваров, О. Пчелінцев, А. Румянцев, В. Старовєров, Б. Хорев, О. Яніцький та інші. В їхніх працях розроблялися загальні методологічні основи урбанізації і формування інфраструктури населених пунктів, без висвітлення аспектів управління економічним комплексом міста. До цього слід додати, що у працях сучасних західних учених, зокрема: А.Вінера, Р.Дріхера, Л.Мімфіда, О.Неймара, З.Пюро, К.Рассерте, Ф.Скоберга, Ф. Теклі, В.Шілде, А.Уйбо та інших досліджуються проблеми управління економікою великих міст, але на стадії розвинутих ринкових відносин. Проте механічне перенесення цих наукових розробок в умови перехідного періоду України некоректне. Потрібна не тільки їх адаптація, а й формування нових теоретико-методологічних концепцій в управлінні економічним комплексом міста на шляху трансформації до нових вимог часу.
У працях вітчизняних учених: Б.Адамова, О.Алімова, В.Бесєдіна, М.Борщевського, В.Гейця, В. Гриньова, Ф.Заставного, В.Князєва, Л.Коваленка, В. Кравченка, Ю.Лебединського, Е.Лібанової, В.Лугового, В.Мамутова, В.Найдьонова, О.Невелева, Н.Нижник, Н.Парфенцевої, Е. Панченка, Є.Перцика, В. Піла, І. Розпутенка, В.Фінагіна, А.Чугаєва, М.Чумаченка та інших розглядаються питання управління регіонами й містами. Є оприлюднені наукові результати, але невирішених питань ще достатньо. Не сформовано організаційно-економічний механізм управління муніципальною економікою, існують певні питання щодо функціонування міської влади; потребують удосконалення й приведення у відповідність із Конституцією України певні положення законодавчих актів, що регулюють розвиток міста, формування комунальної власності й місцевих фінансів; недостатньо використовуються методи стратегічного планування, прогнозування й інвестиційної підтримки програм місцевого розвитку; актуальними є проблеми використання економічного потенціалу міст, особливо трудового, у зв’язку зі структурною трансформацією економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ КОМПЛЕКСОМ ВЕЛИКОГО МІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок