Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕТНОНОМІНАЦІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕТНОНОМІНАЦІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕТНОНОМІНАЦІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Святюк Юлія Вікторівна
УДК 81’373.234+811.111
СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕТНОНОМІНАЦІЙ
У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Cпеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та
практики перекладу з англійської мови, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський державний університет, кафедра перекладу, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Філіппова Ніна Михайлівна,
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв,
кафедра прикладної лінгвістики, завідувач кафедри
Провідна установа Запорізький національний університет,
кафедра теорії та практики перекладу,
Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “17” березня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055 м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “12” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к.ф.н., доцент Н.В.Пирлік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Відтворення мовної картини світу є одним із актуальних напрямків когнітивної лінгвістики (А.Д.Бєлова, М.М.Болдирєв, А.Вежбицька, Ю.М.Караулов, О.С.Кубрякова). Реферована робота присвячена дослідженню фрагмента мовної картини світу, представленого етнономінаціями, що позначають іноземців у британському варіанті сучасної англійської мови. Вивчення семантики та функціонування етнономінацій дозволяє виявити наївні уявлення носіїв англійської мови щодо “чужих” народів, зафіксовані у номінативній системі сучасної англійської мови. Отже, вибір та використання досліджуваних номінативних одиниць у процесі міжетнічного спілкування залежить від упереджень та стереотипних установок (Т.А. ван Дейк) стосовно інших народів.
Особливості міжетнічних стосунків у соціумі відтворюються мовою, в якій існує система етнономінацій представників “чужих” народів: етнонімів (В.А.Никонов, О.Д.Швейцер), етнічних прізвиськ (А.Ф.Артьомова, Л.К.Байрамова, Н.В.Васильєва, Ю.В.Горшунов, А.В.Дьоміна, О.С.Фоменко) та етнофобізмів (Т.М.Антонченко, Ю.А.Зацний). Вивчення семантики, особливостей творення та функціонування офіційних (етнонімів) і неофіційних (етнічних прізвиськ й етнофобізмів) етнономінацій дозволяє встановити специфічне бачення та членування світу, властиве кожному народові.
Типологічне порівняння номінативних моделей творення назв “чужих” народів проводилося на матеріалі англійської та російської (Е.Л.Березович, Д.П.Гулик), російської, татарської, французької, іспанської й японської (Л.К.Байрамова) і на матеріалі англійської, російської, української, французької, польської мов (О.О.Рогач). У лінгвістичних студіях зі слов’янознавства головна увага приділялася етимології етнічних назв, їхній семантичній структурі (Л.П.Крисін, Ю.Б.Попова) та моделям творення (С.С.Іванов, Г.Ф.Ковальов, Г.М.Лягошняк, В.А.Никонов, В.І.Супрун). Позначення “чужих” етносів засобами британського варіанту сучасної англійської мови вивчалися здебільшого з огляду на їхню семантику (А.В.Дьоміна, І.М.Кобозева), віднесеність до відповідної сфери вживання (Р.Вачал, А.Міалл) та в історичному ракурсіМ.М.Маковський).
Актуальність теми визначається загальною спрямованістю низки сучасних лінгвістичних досліджень на висвітлення особливостей представлення знань мовними засобами, а саме – тенденцією до вивчення проблем семантики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕТНОНОМІНАЦІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок