Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИЙ МЕТОД ЗНЕШКОДЖУВАННЯ СТІЧНИХ ВОД ЯКІ МІСТЯТЬ ХРОМ В СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ (СТОСОВНО ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДІВНОГО КОМПЛЕКСУ)

ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИЙ МЕТОД ЗНЕШКОДЖУВАННЯ СТІЧНИХ ВОД ЯКІ МІСТЯТЬ ХРОМ В СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ (СТОСОВНО ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДІВНОГО КОМПЛЕКСУ)

Назва:
ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИЙ МЕТОД ЗНЕШКОДЖУВАННЯ СТІЧНИХ ВОД ЯКІ МІСТЯТЬ ХРОМ В СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ (СТОСОВНО ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДІВНОГО КОМПЛЕКСУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Глупак Олексiй Миколайович
УДК 628.349.08
ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИЙ МЕТОД ЗНЕШКОДЖУВАННЯ СТІЧНИХ ВОД ЯКІ МІСТЯТЬ ХРОМ В СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ
(СТОСОВНО ПІДПРИЄМСТВ
МАШИНОБУДІВНОГО КОМПЛЕКСУ)
05.23.04 - Водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування
iм. А. М. Пiдгорного НАН України
Науковий керівник
кандидат технічних наук, старший науковий спів--робітник Левченко Вiктор Федорович, Інститут проблем машинобу-дування iм. А.М. Пiдгорного НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти :
доктор технічних наук, професор Душкін Станіслав Станіславович, Харківська державна академія міського господарства, завідуючий кафедрою “Водопостачання, водовідведення та очистки води”;
кандидат технічних наук Нікулін Сергій Юхимович, Науково-дослідний і проектний інститут “Енергосталь”, завідуючий лабораторією
Провідна установа
Одеська державна академія будівництва та архітектури, кафедра "Водопостачання і раціонального використання водних ресурсів", Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 27 вересня 2000 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 21 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колотило М.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Найбільшу небезпеку для водних об’єктів України представляють стічні води гальванічного виробництва промислових підприємств машинобудівного комплексу, які містять токсичні іони важких металів, в тому числі Cr(VI). Надійним засобом захисту водойомів від забруднення стічними водами гальванічного виробництва є створення замкнених систем оборотного водопостачання. Але існуючі в теперішній час технології очищення стічних вод не дозволяють ефективно вилучати важкі метали без значного підвищення солевмісту води. В результаті значно ускладнено переведення систем на замкнений режим роботи, а скидання багатокомпонентних та розбавлених стічних вод призводить до перевантаження очисних споруд міської каналізації, зниження ефективності їх роботи.
В інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України при участі автора роботи розроблено електроімпульсний метод, який дозволяє інтенсифікувати процеси очищення різних видів стічних вод, в тому числі стоків, що вміщують хром. Метод полягає в обробці електричними імпульсами високого струму гетерогенної системи, яка утворена гранульованим електропровідним шаром та забрудненою водою, що заповнює його зазори.
Але на шляху створення надійно та ефективно працюючої електроімпульсної апаратури є ряд невирішених питань, пов’язаних з відсутністю комплексних науково обгрунтованих уявлень про фізико-хімічні процеси, що відбуваються при електроімпульсній обробці.
Роботу виконано у відповідності з планом Національної академії наук України за темою "Дослідження методів електроімпульсної обробки матеріалів, розробка нових електроімпульсних технологічних процесів, створення апаратури для їх реалізації" (НАН України, шифр 1.72.123 №ДР 01934014070).
Метою роботи є підвищення ефективності та інтенсифікація процесу очищення стічних вод, що містять хром, за допомогою методу електроімпульсної обробки.
Задачі дослідження:
-
вивчення фізико-хімічних процесів, що відбуваються в рідині при її електроімпульсній обробці;
- дослідження механізму отримання активованих коагулянтів під впливом електричних імпульсів;
- розробка механізму електроімпульсної обробки стічних вод, що містять хром;
- дослідження впливу умов проведення електроімпульсної обробки на ефективність вилучення хрому;
- удосконалення технологічних процесів електроімпульсної обробки стічних вод, які містять хром;
- розробка технічних рішень по інтенсифікації очищення стічних вод із вмістом хрому методом електроімпульсної обробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИЙ МЕТОД ЗНЕШКОДЖУВАННЯ СТІЧНИХ ВОД ЯКІ МІСТЯТЬ ХРОМ В СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ (СТОСОВНО ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДІВНОГО КОМПЛЕКСУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок