Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ТА НЕЛІНІЙНІСТЬ У ДЕРЖАВНОМУ УПРАВЛІННІ

ЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ТА НЕЛІНІЙНІСТЬ У ДЕРЖАВНОМУ УПРАВЛІННІ

Назва:
ЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ТА НЕЛІНІЙНІСТЬ У ДЕРЖАВНОМУ УПРАВЛІННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ЛИНЬОВ Костянтин Олександрович
 
УДК 35.072.1
ЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
ТА НЕЛІНІЙНІСТЬ
У ДЕРЖАВНОМУ УПРАВЛІННІ
25.00.02 - механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - | доктор наук з державного управління, професор
ТРОНЬ Віталій Панасович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, доцент
ТЕРТИЧКА Валерій Володимирович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри політології;
кандидат наук з державного управління
ОЛІЙНИК Наталія Іванівна,
Державний комітет України з питань
житлово-комунального господарства,
начальник Управління
організаційно-аналітичного забезпечення
роботи керівника.
Провідна установа - | Інститут законодавства Верховної Ради України,
відділ проблем розвитку національного законодавства, м. Київ.
Захист відбудеться 3 лютого 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 27 грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний світ зазнає фундаментальних динамічних соціальних змін, відбувається прискорення соціальних процесів. Формування нової культури управління, постіндустріальної наукової парадигми дає змогу вивільнити центральні органи влади від невластивих їм функцій та зосередити увагу на сучасних методах управління.
Процеси державотворення вимагають не лише оновлення або поліпшення елементів системи державного управління, що неналежно функціонують, а й радикального перетворення механізмів держави, зокрема правового й органі-заційного, забезпечення процесів регулювання централізації та децентралізації, яке є важливим чинником досягнення ефективності державного управління. Через співвідношення централізації і децентралізації в єдиному просторово-часовому контексті можна визначити місце, переваги і недоліки державної політики.
Актуальність теми дослідження визначається важливістю реалізації в Україні демократичних реформ, об’єктивними процесами розвитку й реформування суспільства в цілому, необхідністю проведення адміні-стра-тивної реформи в державі. Будь-які форми державного управління, його най-кращі організаційні моделі приречені на невдачу, якщо не буде встановлене раціональне співвідношення між центральними та регіональними органами влади й органами місцевого самоврядування. Державне управління має одночасно вирішувати як диференційовані, так і інтеграційні проблеми. Ефективність децентралізації прийняття рішень безпосередньо залежить від диференціації інтересів. Соціально-економічна диференціація високорозви-не-ного суспільства передбачає узгодження інте-ресів різних верств суспільства в результаті соціального обміну.
Актуальність теми зумовлена також зовнішньополітичним аспектом. Ратифікація Верховною Радою України Європейської Хартії місцевого самоврядування, вступ до Ради Європи визначили нові принципи організації й функціонування державного управління в Україні. Децентралізація влади належить до основних цінностей і пріоритетів, а також напрямів політики Європейського Союзу. Кожна держава-учасниця ЄС розробила і реалізує власну концепцію децентралізації влади. Розпад СРСР та розвиток пост-соціалістичних країн зумовили посилення інтересу до проблеми децентралізації державного управління.
Співвідношення централізації та децентралізації справляє значний вплив на соціально-політичну поведінку громадян у державі, створюючи тим самим передумови для виникнення та розвитку громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ТА НЕЛІНІЙНІСТЬ У ДЕРЖАВНОМУ УПРАВЛІННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок