Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ НІМЕЧЧИНИ У СТАБІЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ НІМЕЧЧИНИ У СТАБІЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ НІМЕЧЧИНИ У СТАБІЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
НАН УКРАЇНИ
УДК 323: 321.01
ПЕРГЛЕР Тетяна Іванівна
РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ НІМЕЧЧИНИ У СТАБІЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології і соціології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова
Науковий керівник:
доктор політичних наук, професор
БАБКІНА Ольга Володимирівна,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгома-нова, завідувач кафедри політології і соціології
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
АНТОНЕНКО Володимир Григорович,
професор кафедри політичних наук Київського універси-тету ім. Тараса Шевченка
кандидат політичних наук, доцент
СМОЛЯНЮК Володимир Федорович,
докторант Академії Збройних Сил України
Провідна установа:
Київський державний технічний університет будівництва і архітектури, кафедра політичних наук
Захист відбудеться "29" січня 1999 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.24.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 252001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Автореферат розісланий "28" грудня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук В.П. Горбатенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Наприкінці ХХ ст. Україна стала на шлях переходу від тоталітаризму до демократії, від лінійних до поліваріантних форм існування. Водночас перед нею постала необ-хідність модернізації суспільства, вибору певного варіанту суспільно-політичного розвитку. Недостатні теоретична розробка та рівень узагальнення наявного у світі досвіду переходу від авторитарно-бюрократичних режимів до ефективних форм демократії довгий час зумовлювали невизначеність концептуальних засад подальшої еволюції держави. За цих умов обгрунтування стратегічної мети розвитку суспільства, розробка певної парадигми цього процесу є вирішальним чинником формування демократичної держави. На часі необхідність наукового пошуку ідеології, здатної виступити ідейним регулятором людської поведінки і стати адекватною новій парадигмі суспільного розвитку.
При формуванні нової ідеології стосовно сучасної України головна увага, як правило, акцентується на розвитку системи принципів і цінностей, пов'язаних зі становленням ринкової економіки. Подібний детермінізм у розумінні місця людини в суспільному прогресі обумовлює виникнення хибних уявлень про особливу важливість об'єктивного начала на противагу суб'єктивному, духовному. Стара звичка спиратися на моністичне пояснення світу характеризується дегуманізацією людини в суспільстві. Саме тому на перший план виступає проблема гуманізму, яка поступово набуває нових ознак і нових масштабів. Гуманізм є основою і суттю нової парадигми розвитку суспільства, центром якої постає сама людина як найвища цінність, мета і головна умова суспільного розвитку. Запобігти хаосу цілковитої дегуманізації українського суспільства можна лише пов'язавши всю політику, мораль, право, соціальну психологію із загальнолюдськими гуманістичними цінностями, які є ідеологічною основою соціальної держави. Визнання пріоритету гуманітарного сприйняття суспільного прогресу висуває в якості першочергового завдання необхідність побудови соціальної держави, яка свого часу визначила успішний курс на здійснення соціальних перетворень цілого ряду сучасних розвинених країн.
Особливий інтерес являє собою досвід становлення і розвитку соціальної державності повоєнної Німеччини. Це пояснюється насамперед тим, що зазначена країна засвідчила один із найбільш переконливих прикладів успішного переходу від авторитарно-терористичного режиму до стійкої демократії на основі поєднання ефективності ринкової економіки, державного регулювання і соціальної справедливості в інтересах стабільності і правопорядку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ НІМЕЧЧИНИ У СТАБІЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок