Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПРИКМЕТНИКІВ РОЗМІРУ У СТАРОГРЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі гомерівського епосу)

СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПРИКМЕТНИКІВ РОЗМІРУ У СТАРОГРЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі гомерівського епосу)

Назва:
СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПРИКМЕТНИКІВ РОЗМІРУ У СТАРОГРЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі гомерівського епосу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,99 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ПЕТРИШИН МАРТА ЙОСИПІВНА
УДК 811.14’01 + 81’37’38
СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПРИКМЕТНИКІВ РОЗМІРУ
У СТАРОГРЕЦЬКІЙ МОВІ
(на матеріалі гомерівського епосу)
10.02.14 – класичні мови, окремі індоєвропейські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук, доцент
Оліщук Роксоляна Леонідівна, доцент кафедри класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка,
Офіційні опоненти ––
 
Провідна | доктор філологічних наук, професор
Шарипкін Сергій Якович, професор кафедри латинської мови Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
кандидат філологічних наук, доцент
Швед Емілія Василівна, завідувач кафедри класичної і румунської філології Ужгородського національного університету
установа – | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра класичної філології і світової літератури
Захист відбудеться 14 вересня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.15 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “12” серпня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат філологічних
наук, доцент О. А. Шпак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферовану дисертацію присвячено дослідженню семантичного поля прикметників розміру гомерівського епосу як важливого компонента мовної картини світу.
Такі дослідження дозволяють розкрити глибинні структури семантики, виявити шляхи розвитку словникового складу, причини зміни значень та їх відтінків. У східноєвропейському мовознавстві вивчення лексики з урахуванням системних зв’язків та семантичних чинників мови займає вагоме місце у роботах Ю. Д. Апресяна, В. Г. Гака, Л. А. Лисиченко, М. П. Кочергана, Й. А. Стерніна, Ж. П. Соколовської, А. А. Уфімцевої, Д. М. Шмельова та ін. У центрі цих досліджень знаходиться слово, природа семантики якого виявляється через його предметний зміст, співвіднесеність з реальним світом речей, процесів, явищ. Концепт розміру відображає одну з основних рис та ознак речей матеріального світу – їх існування у просторі. У зв’язку з цим розмір постійно привертає увагу науковців і досліджується в різних аспектах. Здобутки у дослідженні розміру окремими науками визначають актуальність розгляду взаємозв’язків реального розміру з формами його відображення в тій чи іншій сфері діяльності людини.
Увагу лінгвістів привертають різні властивості параметричних прикметників – частотні характеристики, синтагматичні та парадигматичні відношення, структурно-семантичні особливості, вираження градації розмірної ознаки, особливості вживання параметричних прикметників у авторському стилі, їх словотвірний потенціал. Проте майже всі дослідження прикметників з семантикою розміру орієнтовані на аналіз сучасних мов або порівняно недавніх періодів їх розвитку. У полі зору нашого дослідження – параметричні прикметники у гомерівському епосі, оскільки вони ще не були предметом спеціального вивчення не лише в гомерознавстві, але і взагалі в дослідженнях поетики старогрецьких авторів.
Отже, актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлено посиленим інтересом сучасної лінгвістики до семантичних, словотвірних та тропеїстичних особливостей лексичних одиниць, відсутністю в гомерознавстві системного дослідження параметричних прикметників як важливого чинника формування поетичної картини світу Гомера, здійсненого шляхом визначення структури лексико-семантичного поля прикметників старогрецької мови та аналізу семантики розміру як його окремого фрагмента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНЕ ПОЛЕ ПРИКМЕТНИКІВ РОЗМІРУ У СТАРОГРЕЦЬКІЙ МОВІ (на матеріалі гомерівського епосу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок