Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ТЕРАПІЇ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ З СУПУТНІМИ ПОРУШЕННЯМИ ПУРИНОВОГО ОБМІНУ

ДІАГНОСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ТЕРАПІЇ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ З СУПУТНІМИ ПОРУШЕННЯМИ ПУРИНОВОГО ОБМІНУ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ТЕРАПІЇ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ З СУПУТНІМИ ПОРУШЕННЯМИ ПУРИНОВОГО ОБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
БАЛИЧЕВЦЕВА ІРИНА ВЯЧЕСЛАВІВНА
УДК: 616.611-002-053.6-07-08:616-008.9
ДІАГНОСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ТЕРАПІЇ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ З СУПУТНІМИ ПОРУШЕННЯМИ ПУРИНОВОГО ОБМІНУ
14.01.10-педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2001


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: | Доктор медичних наук, професор
ПРОХОРОВ Євген Вікторович,
Донецький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячих хвороб №1
Офіційні опоненти: | Доктор медичних наук, професор
ОДИНЕЦЬ Юрій Васильович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії
Доктор медичних наук, професор
БОЛЬБОТ Юрій Кононович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної педіатрії №2
Провідна установа: | Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра педіатрії №2, м. Київ
Захист відбудеться ”30” січня 2002 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти (61176, Україна, Харків, вул.. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, Україна, Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий ”30” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Савво В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останього десятиріччя спостерігається подальша тенденція до зростання числа хворих, які страждають на гломерулонефрит [В.Г.Майданник,1999; М.С.Ігнатова,2000;S.Aoki,2000]. Відзначено посилення клініко-лабораторних проявів гломерулонефриту, збільшення кількості дітей з нирковою недостатністю в дебюті захворювання, а в ряді випадків – трансформацію хронічно-рецидивуючого перебігу хвороби на хронічну ниркову недостатність [M.Brahm, 1992; А.В. Папаян, 1997; Н.О. Коровіна, 1998; І.В.Багдасарова, 1999].
Незважаючи на очевидні успіхи сучасної нефрології в області знань механізмів розвитку, клініки, діагностики та лікування гломерулонефриту в дітей, певні питання стосовно патогенезу захворювання залишаються не вивченими. Так, поряд з відомими первинними імунопатологічними та послідовними гемостазіологічними порушеннями, у генезі гломерулонефриту залишається недостатньо вивченою роль неімунних факторів розвитку, підтримки й прогресування хвороби. Серед неімунних факторів, таких як токсичне пошкодження гломерул, нестабільність мембран нефрону, дисбаланс процесів перекисного окислення ліпідів і факторів антиоксидантного захисту, дисплазія нирок тощо, особливе місце займають обмінні дизметаболічні, зокрема, уратні розлади [Н.О.Коровіна, 1990; Ю.Е.Вельтищев, М.С.Ігнатова, 1992; Прохоров Є.В. та співавт.,1998].
Розлади уратного гомеостазу зустрічаються у дітей і без проявів гломерулонефриту, у вигляді однойменної нефропатії і заслуговують пильної уваги у зв’язку не лише з високою частотою її зустрічаємості, але й виразною нефротоксичною дією кінцевими продуктами порушеного пуринового обміну [Гнатюк О.І. та співавт., 1994; М.О.Мухін, 1998; Мокія С.О.,1999; Ручко А.Ф. та співавт., 2000]. У зв’язку з цим є очевидною необхідність подальшого розкриття механізмів таких порушень та з’ясування їх ролі в генезі гломерулонефриту в дітей.
Враховуючи недостатню вивченість питання, а також з метою підвищення ефективності лікування гломерулонефриту, проведено це дослідження, спрямоване на з’ясування частоти зустрічаємості, характеру та ролі розладів уратного гомеостазу в генезі пошкодження нирок у дітей як одного з неімунних факторів розвитку, підтримки і прогресування хвороби, і розробка на цьому грунті методів їх корекції.
Зв’язок роботи з науковими планами й темами. Дисертація є фрагментом науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики дитячих хвороб Донецького державного медичного університету “Розробка дієтичної та медикаментозної корекції метаболічних порушень у дітей з захворюванням нирок” (№ держреєстрації – 0196V009527).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ТЕРАПІЇ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ З СУПУТНІМИ ПОРУШЕННЯМИ ПУРИНОВОГО ОБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок