Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю і заліза та вплив її на реакційну спроможність металевих стекол, одержуваних із рідкого стану.

Мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю і заліза та вплив її на реакційну спроможність металевих стекол, одержуваних із рідкого стану.

Назва:
Мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю і заліза та вплив її на реакційну спроможність металевих стекол, одержуваних із рідкого стану.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
Каверін Юрій Федорович
УДК 541.1: 54-14/-161
Мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю і заліза та вплив її на реакційну спроможність металевих стекол, одержуваних із рідкого стану.
02.00.04–фізична хімія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса–2001
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії фізичної хімії металевих рідин і металевих стекол (ФХМРіМС) Одеського державного політехнічного університету МОН України.
Науковий керівник – | доктор хімічних наук, професор
Новохатський Ігор Олександрович,
завідувач кафедри теоретичних основ хімії Одеського державного політехнічного університету МОН України
Офіційні опоненти – | доктор хімічних наук, професор
Казіміров Володимир Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фізичної хімії
доктор хімічних наук, професор
Александров Валерій Дмитрович,
Донбаська державна академія будівництва і архітектури, кафедра фізичного і хімічного матеріалознавства
Провідна установа – | Інститут монокристалів НАН України
Захист відбудеться 7 червня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.07 в Одеському державному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “ 27 ” квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор Алексеєва Л.А


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Металеві стекла, які мають ряд унікальних фізико-хімічних властивостей, в останні роки широко впроваджуються в сучасну промисловість. Проте стабільність властивостей цих неорганічних матеріалів залишається проблематичною. Дослідні дані в різних областях вивчення металевих стекол поки недостатньо успішно піддаються широким узагальненням і логічно завершеним прийомам їхньої систематизації. Зазначена обставина є наслідком того, що спроби такого роду починаються без урахування особливостей тонкої структури і хімічної мікронеоднорідності тих вихідних металевих розплавів, загартуванням яких одержують металеві стекла.
Дотепер більшістю дослідників передбачається, що вихідні металеві рідини структурно однорідні і максимально структурно розупорядковані. Водночас вважається очевидним, що унікальність асортименту властивостей металевих стекол необхідно, насамперед, пов'язувати з особливостями їх структурної і хімічної мікронеоднорідності. У представленій роботі почата спроба єдиного модельного опису структурної і хімічної мікронеоднорідності металевих розплавів і одержуваних із них загартуванням склоподібних фаз у рамках квазіполікристалічної моделі, досить докладно розробленої на теперішній час для металевих рідин.
Мета і задачі дослідження. 1. Створення експериментальної установки для одержання з рідкого стану склоподібних і мікрокристалічних зразків, що дозволяє варіювати в широких межах температуру і структурні композиції вихідних металевих розплавів.
2. Розробка єдиного модельного опису структурної і хімічної мікронеоднорідності металевих розплавів евтектичних систем і одержуваних із них при загартуванні склоподібних фаз.
3. Вивчення впливу мікронеоднорідності металевих стекол на їхню реакційну спроможність.
Наукова новизна. 1. Створено оригінальну експериментальну установку для отримання швидкозагартованих зразків методом спінінгування металічних розплавів, що мають у вихідному стані рівноважну структуру.
2. Отримано комплекс експериментальних даних про густину, ДТА і реакційну спроможність однофазних металевих стекол, що підтверджують основні положення єдиної квазіполікристалічної моделі для звичайної і засклованої рідин.
3. Розглянуто особливості структурних складових розплавів бінарних систем різноманітних типів (простих, з хімічними сполуками, що плавились конгруентно і інконгруентно).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю і заліза та вплив її на реакційну спроможність металевих стекол, одержуваних із рідкого стану.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок