Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні

Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні

Назва:
Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Луганський національний аграрний університет
Хромяк Тетяна Василівна
УДК 332.64
Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2003


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України (м.Луганськ).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Кочетков Олексій Васильович,
завідувач кафедри статистики та економічного аналізу,
Луганського національного аграрного університету (м.Луганськ)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чупіс Анатолій Віталійович
завідувач кафедри фінансів,
Сумський національний аграрний університет (м.Суми)
 
кандидат економічних наук, професор
Шиян Віктор Йосипович,
завідувач кафедри економіки,
Харківський національний аграрний університет (м.Харків)
Провідна установа: Інститут економіки НАНУ, відділ ресурсного потенціалу АПК
(м.Київ).
Захист відбудеться “ 11 “ липня 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.841.02 у Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008, м.Луганськ-8, Луганський національний аграрний університет, головний навчальний корпус, аудиторія 202.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008, м.Луганськ-8, бібліотека Луганського національного аграрного університету.
Автореферат розісланий 10.06. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кальченко В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема формування реальної ціни на ділянки землі сільськогосподарського призначення набирає ваги у зв’язку з впровадженням згідно з Земельним кодексом з 2005 року ринку землі. З’явиться потреба визначати вартість землі не тільки за нормативною оцінкою, яка в першу чергу враховує якість ґрунтів, але й застосовувати ринкову оцінку, яка визначається в першу чергу ринковими факторами.
До теперішнього часу питаннями формування експертної оцінки земель сільськогосподарського призначення як у теоретичному, так і практичному аспектах приділялась недостатня увага. Тому потреба у розробці нових напрямків формування ціни на землі сільськогосподарського призначення, з урахуванням ринкових відносин, є нагальною. На рішення саме цієї задачі й спрямовані дослідження дисертаційної роботи, що визначило її актуальність і значущість для подальшого розвитку ринку землі.
Слід відзначити, що суттєвий внесок у розробку та формування грошової оцінки земель внесли ряд вчених України: І.Бистряков, В.В’юн, П.Гайдуцький, Д.Добряк, А.Драпіковський, В.Месель-Веселяк, І.Михасюк, П.Мосіюк, Л.Новаковський, М.Олійник, А.Онищенко, О.Панчук, Б.Пасхавер, П.Саблук, В.Трегобчук, А.Третьяк, М.Федоров, А.Чупіс, В. Шиян, О.Шпичак, В.Юрчишин,та інші. Вони обґрунтували концептуальні напрямки перетворень у земельних відносинах, розробили методику грошової оцінки землі, визначили ставлення до власності на землю.
Структурні зміни на селі, які відбулися протягом останніх років, вимагають поглибленого дослідження питань власності на землю та її ринкової ціни, удосконалення діючої законодавчої бази, осмислення досвіду з цього питання в інших країнах, врахування регіональних особливостей та історичного досвіду країни. Виникають нові питання, на які необхідно дати обґрунтовану відповідь.
Разом з тим, реальність змушує переглянути й уточнити твердження, висунуті раніше, сформувати механізм встановлення ціни на землю та визначити його відповідність дійсності. Це і обумовило вибір теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною комплексного плану наукових досліджень Луганського національного аграрного університету, зокрема теми: № держреєстрації 0100V004284, інв.№ 2.1.1. Е “Соціально-економічні проблеми зміни форм господарювання сільського господарства Луганської області“, яку виконувала кафедра статистики та економічного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок