Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РЕКЛАМНОГО ПРОСТОРУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РЕКЛАМНОГО ПРОСТОРУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РЕКЛАМНОГО ПРОСТОРУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,97 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Щерба Олеся Іванівна
УДК 316.74:659.1
ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ
ТА РОЗВИТКУ РЕКЛАМНОГО ПРОСТОРУ
(СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі соціології Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент Семів Роман Андрійович, Львівський банківський інститут Національного банку України, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор соціологічних наук, професор Пилипенко Валерій Євгенович, Інститут соціології НАН України, головний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук, доцент Савка Віктор Євгенович, Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри соціології та соціальної роботи
Провідна установа – | Дніпропетровський національний університет, кафедра теорії та історії соціології, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться „ 30 ” березня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розіслано “22“ лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Стукало С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація економіки України активізує конкурентність вибору тих чи інших товарів і послуг як окремими індивідами, так і групами споживачів. Усунення всіх елементів директивного ув’язування виробників та споживачів вимагає наявності якомога повнішої інформаційної бази для виявлення тих мотивів, якими керується споживач у нових умовах при виборі товару чи послуги. Існуюча до сьогоднішнього дня система статистичних показників не забезпечує повної та оперативної інформації. Така інформація отримується лише в результаті цілеспрямованих маркетингових досліджень.
Виробник товару чи певної послуги може прогнозувати довготривалу перспективу власної діяльності, виходячи з маркетингової концепції першочерговості задоволення потреб споживача, яке супроводжується з боку споживача певним вибором, відданням переваг товару, фірмі та конкретному виробнику. Успіх сучасного глобального, міжнародного та національного маркетингу опирається на знання і вміння використовувати культурні варіації в поведінці споживачів, формувати їх за допомогою реклами.
Відсутність в Україні власних традицій реклами зумовлює нав’язування споживачеві чужих ціннісних орієнтацій, формування системи мотиваційних установок на віддавання переваг продукції зарубіжних фірм. Рекламний простір України перенасичений іноземними рекламними продуктами і для національного виробника часто не залишається місця у цьому рекламному просторі. Іноземні рекламні продукти надто слабо адаптовані до умов культурного та ментального середовища в Україні. Але попри це вони характеризуються агресивністю нав’язування сумнівних товарів та послуг і приниженням українських виробників. Суржиковість мовного супроводу, неадекватність відеоряду українським реаліям також закріплює почуття меншовартості у пересічного споживача.
Наукова проблема полягає у тому, що з одного боку економічний розвиток вимагає чіткого розуміння інформаційних потоків у системі споживач-виробник, а з іншого боку немає взаємоузгодженого підходу до розуміння таких процесів, бо у колишньому Радянському Союзі роль реклами була вкрай спотворена. Український товаровиробник немає можливості опертися на якісь звичаєві норми чи культуру реклами, бо вона ще не вироблена. Тому тема дисертаційного дослідження є актуальною, відповідає потребам підтримки власного товаровиробника, потребам формування цивілізованого національного рекламного простору й виробництва якісних рекламних продуктів в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РЕКЛАМНОГО ПРОСТОРУ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок