Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КРАЄЗНАВЧО-ЕКСКУРСІЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ В 20-х РОКАХ ХХ СТ.

РОЗВИТОК КРАЄЗНАВЧО-ЕКСКУРСІЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ В 20-х РОКАХ ХХ СТ.

Назва:
РОЗВИТОК КРАЄЗНАВЧО-ЕКСКУРСІЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ В 20-х РОКАХ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,14 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
КОСТЮКОВА Олена Миколаївна
УДК 908: 069.157; 940.5 (477)
РОЗВИТОК КРАЄЗНАВЧО-ЕКСКУРСІЙНОЇ СПРАВИ
В УКРАЇНІ В 20-х РОКАХ ХХ СТ.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник культури України
Скляренко Євген Михайлович,
провідний науковий співробітник
відділу регіональних проблем
історії України Інституту історії
України НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Морозов Анатолій Георгійович,
завідувач кафедри новітньої історії
Черкаського державного університету
ім. Б. Хмельницького;
кандидат історичних наук
Рябокобила Олена Олександрівна,
доцент кафедри українознавства та
мовознавства Харківського інституту соціального прогресу Міністерства
освіти і науки України
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
(кафедра історії України)
Захист відбудеться “27” червня 2003 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64.051.10 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “23” травня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах розбудови незалежної України відбувається процес вироблення нових орієнтирів та концептуальних підходів до економічного і культурного розвитку держави. Невід’ємною частиною практичного здійснення національного і культурного відродження України є краєзнавчо-екскурсійна справа, головна мета якої – глибоке пізнання історії, багатовікових традицій українського народу.
Перетворення, які відбуваються в суспільстві, формуються на міцному історичному підґрунті, визначають інтерес до набутого досвіду, дають змогу аргументовано визначити основні завдання сьогодення. Краєзнавчо-екскурсійна справа є важливим фактором освіти та виховання українського суспільства, його культурного розвитку, екологічного оздоровлення та економічного зростання країни. Краєзнавчо-екскурсійна справа виконує відповідальні науково-пізнавальні функції, якнайтісніше взаємодіє з краєзнавством, пам’ятко-охоронною, природоохоронною та музейною роботою. Відродження кращих традицій вітчизняного екскурсознавства, особливо в навчальних закладах, має важливе значення для національно-культурного піднесення України. Вирішення стратегічних завдань розвитку краєзнавчо-екскурсійної справи, які повинні підняти її на якісно-новий рівень, можливе тільки з урахуванням історичної практики і досвіду. Отже, актуального значення набуває вивчення та осмислення загальних закономірностей і складових частин культурного будівництва, серед яких чільне місце займає краєзнавчо-екскурсійна справа. В 20-х роках ХХ ст. в Україні розпочався розвиток краєзнавчо-екскурсійної справи, зокрема відбувався процес формування мережі центрів краєзнавчо-екскурсійної роботи, організаційних та методологічних засад їх практичної діяльності, які стали підґрунтям її подальшого розвитку в наступні десятиріччя. У зв’язку з цим, стає необхідним наукове узагальнення досвіду розвитку краєзнавчо-екскурсійної справи в 20-х роках ХХ ст., з урахуванням усіх позитивних та негативних моментів.
Актуальність теми також обумовлюється тим, що упродовж десятиліть це питання залишалося поза увагою істориків. Його значення для розвитку науки, освіти, культури, краєзнавства, міжнаціональних відносин недооцінювалося. Однобічний упереджений підхід не сприяв об’єктивному висвітленню проблеми.
Розвиток краєзнавчо-екскурсійної справи в 20-х роках ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК КРАЄЗНАВЧО-ЕКСКУРСІЙНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ В 20-х РОКАХ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок