Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СПЕЦІАЛІСТІВ ДЛЯ МОРСЬКОГО ФЛОТУ В УКРАЇНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ ХVІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ПІДГОТОВКА СПЕЦІАЛІСТІВ ДЛЯ МОРСЬКОГО ФЛОТУ В УКРАЇНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ ХVІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ПІДГОТОВКА СПЕЦІАЛІСТІВ ДЛЯ МОРСЬКОГО ФЛОТУ В УКРАЇНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ ХVІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Чорний Олександр Васильович
УДК 94 (477) „17/ 19”: 355.321
ПІДГОТОВКА СПЕЦІАЛІСТІВ ДЛЯ МОРСЬКОГО ФЛОТУ В УКРАЇНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ ХVІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Борисенко Володимир Йосипович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, Інститут історичної
освіти, завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гуржій Олександр Іванович
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
історії України середніх віків і раннього
нового часу;
кандидат історичних наук, доцент
Гуз Анатолій Михайлович,
Національна академія служби безпеки України,
начальник кафедри організації і захисту інформації.
Захист відбудеться „-16 ” листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „15 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізоваї вченої ради Стоян Т. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Вступ. Актуальність теми дослідження. Стратегічні інтереси України повязані з вибором європейської моделі розвитку. Одне з найважливіших завдань, що стоять перед нашою державою у сфері зовнішньої політики, – подолати довготривале відмежування від Європи та посісти гідне місце у колі розвинених демократичних країн. Утвердження позицій держави в світі, забезпечення її національних інтересів, реалізація європейського вектору в зовнішній політиці та участь у сучасних геополітичних процесах на континенті й за його межами вимагають партнерських відносин України зі світовими державами.
На сучасному етапі Україна прагне налагодити тісні звязки з впливовими в Європі й світі країнами через військово-технічне співробітництво та проведення спільних навчань і маневрів. Ця обставина вимагає здійснення в державі військової реформи. Нещодавно було затверджено Програму розвитку українських збройних сил на 2006 – 2011 рр., яка започаткувала перебудову української армії і флоту відповідно до європейських стандартів та умов вступу до євроатлантичних структур колективної безпеки. Проведення військової реформи обумовлює необхідність дослідження історичного досвіду організації збройних сил, у вивченні якого окремої уваги заслуговує напрям, що розкриває особливості підготовки спеціалістів для армії і флоту.
Важливість теми дисертаційного дослідження посилюється ще й тим, що на державному рівні все частіше підносяться питання про відродження України як морської держави. До цього спонукають історичні традиції та економічні можливості країни, – адже після розпаду СРСР Україна отримала третину суднобудівних потужностей, портів і навчальних баз колишньої імперії. На початку ХХІ ст., після 10-річного занепаду, було розпочато відновлення українського флоту та створення ефективної системи морської освіти. Останнє неможливо здійснити без урахування досвіду роботи навчальних закладів морського профілю, котрі діяли в Україні в останній чверті ХVІІІ – на початку ХХ ст., що й обумовлює актуальність даного дослідження.
Звязок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертація виконана у руслі наукової тематики кафедри історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова „Актуальні проблеми історії України.” Тема дисертації затверджена Вченою радою Національного педагогічного університету імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СПЕЦІАЛІСТІВ ДЛЯ МОРСЬКОГО ФЛОТУ В УКРАЇНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ ХVІІІ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок