Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ УДОСКОНАЛювання ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В СПЕЦІАЛЬНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ УНІВЕРСАЛЬНИХ НАЛИВНИХ СУДЕН

ОСНОВИ УДОСКОНАЛювання ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В СПЕЦІАЛЬНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ УНІВЕРСАЛЬНИХ НАЛИВНИХ СУДЕН

Назва:
ОСНОВИ УДОСКОНАЛювання ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В СПЕЦІАЛЬНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ УНІВЕРСАЛЬНИХ НАЛИВНИХ СУДЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,45 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ
ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА
Щедролосєв Олександр Вікторович
УДК 629.54
ОСНОВИ УДОСКОНАЛювання ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ
В СПЕЦІАЛЬНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ
УНІВЕРСАЛЬНИХ НАЛИВНИХ СУДЕН
спеціальність 05.08.05 – “Суднові енергетичні установки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Миколаїв 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант – Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук,
професор Романовський Георгій Федорович,
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова,
ректор.

Офіційні опоненти:–
Заслужений діяч науки УРСР, доктор технічних наук, професор Захаров Юрій Васильович
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова,
завідуючий кафедрою; –
доктор технічних наук, професор Капустін Віктор Володимирович
Севастопольський національний технічний університет Міністерства освіти і науки України
завідуючий кафедрою; –
доктор технічних наук, професор Ханмамедов Сергій Альбертович
Одеська національна морська академія Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою.
Провідна установа – Одеський національний морський університет Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “15 ” листопада 2004 р. о 13.00 -й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.060.01 національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
Автореферат розісланий “11” жовтня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор техн. наук, професор С.С. Рижков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наслідки енергетичної кризи 1970-х і наступних років торкнулися практично всіх галузей світової економіки. Різке збільшення вартості палива обумовило виняткову потребу в раціональному споживанні енергії як у промисловому виробництві, так і на усіх видах транспорту. Особливо гостро питання паливної залежності позначаються на експлуатації універсальних і спеціальних наливних суден. Зростаючі перевезення високов'язких нафтохімічних та інших продуктів у рідкому вигляді підвищили витрати палива на підігрівання і вивантаження більш ніж у 5 разів. Ефективність експлуатації наливних суден усе більш стає залежною від витрат енергії і палива. Паливна складова експлуатаційних витрат перевищила 80 %, що зменшує обсяги перевезень нафтохімічних продуктів морем.
Створення високоефективних малооборотних дизелів у 80–95 рр. привело до зниження питомої витрати палива на 15...18 % і підвищення їх ККД до 55 %. З іншого боку зниження температури і кількості випускних газів значно зменшили можливість утилізації відхідної теплоти дизелів. У зв'язку зі збільшенням потреб теплоти на підігрів високов'язких вантажів, загальносуднові потреби, підготовку застосовуваних важких палив і зниженням можливостей утилізації потужності допоміжних парогенераторів, а отже, й витрати палива на універсальних наливних суднах усе більш зростають. Результати експлуатації спеціальних енергетичних систем “підігрів–вивантаження” в'язких вантажів свідчать про явну невідповідність існуючих технічних засобів, способів і технологічних процесів зрослим вимогам енергозбереження. Необхідність проведення досліджень спеціальних енергетичних систем “підігрів–вивантаження” наливних суден обумовлюється відсутністю систематичних комплексних досліджень, нових системних підходів, наукових теорій і рекомендацій, які дозволили б розкрити істотні резерви економії енергії й палива і вирішити проблему підвищення енергоефективності цих систем у комплексному зв'язку із судновою енергетичною установкою (СЕУ), судном і зовнішнім середовищем.
Питання підвищення економічності експлуатації і будівництва суден в Україні довгий час не розв’язувались через змушену перерву в розвитку вітчизняного флоту і зниження можливостей проведення досліджень з проблем енергозбереження на морському і річковому транспорті й суднобудуванні в умовах нового господарського механізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ОСНОВИ УДОСКОНАЛювання ЕНЕРГОВИКОРИСТАННЯ В СПЕЦІАЛЬНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ УНІВЕРСАЛЬНИХ НАЛИВНИХ СУДЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок