Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реклама в пресі Польського Королівства і Східної Галичини (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)

Реклама в пресі Польського Королівства і Східної Галичини (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
Реклама в пресі Польського Королівства і Східної Галичини (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,05 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Основними джерелами для дослідження є вибрані назви столичної та про
вінційної преси Королівства Польського і Галичини


Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича
Інститут народознавства
Мацєжинський Вєслав Лукаш
УДК 94:070.485](477.83/86+438)“XVIII–XIX”
Реклама в пресі
Польського Королівства
і Східної Галичини
(друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів–2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному центрі періодики Львівської наукової бібліотеки ім. В.Стефаника Національної Академії Наук України.
Науковий консультант: Романюк Мирослав Миколайович,
доктор історичних наук, професор,
Львівська наукова бібліотека ім. В.Стефаника
Національної Академії Наук України
Офіційні опоненти: Гелей Степан Дмитрович,
доктор історичних наук, професор,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри історії України та політології
Трофимович Володимир Васильович,
доктор історичних наук, професор,
Національний університет
“Острозька академія”, завідувач кафедри історії
Крупський Іван Васильович,
доктор історичних наук, професор,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри радіомовлення і
телебачення
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича,
кафедра міжнародних відносин
Захист дисертації відбудеться 8 червня 2004 р. о 15 год. на засіданні спе-ціа-лізованої вченої ради Д 04.09.01 в Інституті українознавства ім. І.Крип’яке-вича НАН України за адресою: 79000, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (79024, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий “6” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Патер І.Г.


Загальна характеристика роботи
Одна з актуальних проблем історичної науки в посттоталітарних країнах – дослідження шляхів засвоєння їхніми народами концепції плюралістичного суспільства, яке ґрунтується на вільній ринковій економіці. Десятиліття панування диктатури, що спиралася на адміністративно-розподільчу систему і контролювала інформаційний простір, вели до поступового стирання у свідомості людей традицій політичної та економічної свободи. Тому важливо нагадати, що вже в останні десятиліття ХІХ та на початку ХХ століття в багатьох регіонах Центральної і Східної Європи економічний розвиток значним чином базувався на зростанні конкуренції у виробництві товарів і торгівлі та що важливим чинником у цій конкуренції була реклама. Найдавнішою формою масової реклами, адресованої широким верствам різних суспільних груп, стали різноманітні оголошення у пресі. Вже на межі ХІХ–ХХ ст. у пресовій рекламі простежується зародження таких форм впливу на суспільство, з яких пізніше розвинулися стратегії маркетингу та піар-технології. Реклама в періодиці істотно впливала на еволюцію ринку товарів та послуг і водночас була засобом формування ментальності людей, активізації їхньої участі в економічному житті.
Дослідження історії пресової реклами поширює наші знання про шляхи модернізації суспільства на світанку новітньої доби. Особливо плідними можуть бути порівняльні дослідження, що охоплюють різні терени. Такий аналіз дає змогу зробити висновки як про загальні тенденції, так і про особливості розвитку окремих країн і їхніх регіонів.
Представлений у цій роботі аналіз розвитку реклами у польській пресі Королівства Польського та в українській і польській пресі Східної Галичини надає можливість простежити, як відтворювалися у цій сфері відмінності в політичному та суспільно-економічному становищі цих регіонів, а також специфіку політичного та культурного розвитку двох сусідніх народів. Найважливіша спільна риса їхнього становища – відсутність державності і поділ національних територій між тодішніми імперіями. З-посеред багатьох схожих рис варто насамперед назвати запізнілий розвиток сучасної промисловості, перевагу в економіці аграрного сектора, низький освітній рівень села, хоча, безумовно, суттєва відмінність спостерігалася не тільки між регіонами, але й між їхніми частинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Реклама в пресі Польського Королівства і Східної Галичини (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок