Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СЕГМЕНТАРНОЇ РЕОГРАФІЇ ЛЕГЕНІВ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СЕГМЕНТАРНОЇ РЕОГРАФІЇ ЛЕГЕНІВ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СЕГМЕНТАРНОЇ РЕОГРАФІЇ ЛЕГЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,51 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Лінник Сергій Миколайович
УДК 615.47:616-074
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СЕГМЕНТАРНОЇ РЕОГРАФІЇ ЛЕГЕНІВ
05.11.17 – Біологічні та медичні прилади і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків –2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, професор Мустецов
Микола Петрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри біомедичних електронних пристроїв та систем.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Злепко Сергій Макарович, Вінницький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри проектування медико-біологічної апаратури;
кандидат технічних наук, доцент Поворознюк Анатолій Іванович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України, професор кафедри обчислювальної техніки і програмування
Провідна установа:
Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України кафедра фізичної та біомедичної електроніки.
Захист відбудеться 01.07.2006 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою:61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 30.05. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ М.М. Рожицький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороби легенів є однією з найпоширеніших груп захворювань, що призводять до інвалідності та летальних випадків. Це обумовлено пізньою діагностикою даної патології, у зв’язку з тим, що виражені симптоми захворювання проявляються в той час, коли легенева функція вже істотно порушена. Серед захворювань, зареєстрованих у людей, що вперше звернулися до лікаря, легеневі захворювання складають 36 %. За даними МОЗУ причинами інвалідності у 30,7 % стають захворювання шляхів дихання. Травми грудної клітки у 90% випадків призводять до порушення герметичності плевральної порожнини та легеневої структури. Внаслідок отриманих травм грудної клітки летальні виходи, через гостру дихальну недостатність складають 50%. За даними МООЗ на ранніх стадіях легеневі захворювання діагностуються менше ніж, у 50 %. Таке положення пояснюється недостатньою укомплектованістю медичних закладів сучасною діагностичною технікою та недосконалістю методів і засобів дослідження легенів.
Патологічні порушення в легенях призводять до зміни вентиляційно-перфузійних відношень (ВПВ) у різних сегментах, які можуть бути використані для визначення ступеня патології. Таким чином, діагностика захворювань легенів на ранніх стадіях є актуальною задачею, вирішення якої потребує розробки нових методів та засобів дослідження легенів.
Існуючі методи та засоби діагностики функціонального стану легенів мають вузько орієнтовані діагностичні можливості. Вимірювання ВПВ проводиться окремо або оцінюються патологічні порушення легенів за інтегральними показниками в цілому. Одним із шляхів уникнення цих недоліків є метод реографії, при умовах його використання для кожного з сегментів легенів окремо. Метод дозволяє виявляти і визначати ступінь порушень системи дихання та підвищити якість діагностичного процесу.
Таким чином, розвиток методів та засобів сегментарної реографії легенів, що характеризуються підвищеною інформативністю та розширеними функціональними можливостями, є актуальною науковою задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано відповідно до плану держбюджетних науково-дослідних робіт за темами “Створення сучасних моделей процесів діагностики лікування та забезпечення життя людини” (0104U004065) і “Розробка та впровадження в медичну практику комплексу діагностичних комп'ютерних систем”
№ 0193U039132.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СЕГМЕНТАРНОЇ РЕОГРАФІЇ ЛЕГЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок